Rubriky
Dny dobrovolnictví 2023

Zapoj se – můžeš i maličkostí z domova. Jak? Čti dál.

Dny dobrovolnictví 2023 se blíží! Oslavu dobrovolnictví zahájí organizátoři, jimiž jsou Regionální dobrovolnická centra v šesti krajích, 26. dubna 2023 konferencí v Ostravě. Ale pak už se vše týká i široké veřejnosti – tedy každého z nás. Podílet se na letošním ročníku může opravdu každý!

Čtyřlístek možností zapojení do letošního ročníku pro nejširší veřejnost

Lístek první – vyber si akci a zapoj se

Mnoho spolků, organizací i fyzických osob pořádá DOBROvolnickou akci na řadě místech Plzeňského kraje – a většina z nich je volně přístupná nejširší veřejnosti. „Máte-li čas a chuť, nebojte se ozvat organizátorům! Budou moc rádi, když jim v jejich úsilí budete nápomocni. A věřím, že ten dobrý pocit, který pak budete mít, bude pro vás tou nejlepší odměnou,“ láká dobrovolníky Vlasta Faiferlíková, ředitelka Regionálního dobrovolnického centra Plzeňského kraje a TOTEM, z.s.,  které je organizátorem Dnů dobrovolnictví 2023 v našem regionu.

Seznam již přihlášených akcí je k nalezení zde.

Lístek druhý – podpoř finančně DOBROvolníky a tvorbu jejich videomedailonků

„Snažíme se motivovat stávající i budoucí dobrovolníky k jejich práci a dalšímu zapojení. Napadlo nás, vytvořit profesionální videa s těmi, kteří už s dobrovolnictvím mají zkušenost a motivovat tak i ostatní. Možností, jak se zapojit je nepočítaně,“ vysvětluje důvod vzniku videospotů s dobrovolníky Vlasta Faiferlíková.

Máte-li chuť podpořit práci dobrovolníků a vznik dalších videí, přispějte finančně jejich vznik zde.

Lístek třetí – buď pro nás aktivní na sociálních sítích

Regionální dobrovolnické centrum Plzeňského kraje i Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s. mají svoje facebookové profily. Oba tyto profily sdílejí zajímavosti z Dnů dobrovolnictví 2023 i jednotlivé akce, které se budou dít po celém regionu.

„Máte-li chuť nás alespoň trošičku podpořit – lajkujte a sdílejte naše akce, příběhy, posty. Budeme vděční, protože jak víme, Facebook reaguje šířením příspěvku na aktivitu – na sdílení, lajkování, komentování. Buďte s námi, máme vás rádi a vaší aktivity na sociálních sítích si velmi vážíme,“ vysvětluje třetí způsob zapojení veřejnosti Vlasta Faiferlíková.

Lístek čtvrtý – i hashtag se počítá!

Víte, proč je důležitý tzv. hashtag? Je to jakési klíčové slovo, které někde v hlubokém oceánu internetu spojuje podobná témata, články, posty. A pak se snadněji vyhledává.

Zapojte se do Dnů dobrovolnictví v Plzeňském kraji tím, že budete fandit našim dobrovolníkům tím, že označíte své posty hashtagem – tedy křížkem/ mřížkou se speciálním textem – ideálně takto: : #dnydobrovolnictvi, a/ nebo #dobrovolnici, #dobrovolnictvimenisvet

„Jakákoli pomoc se počítá a i hodina může pomoci. Děkujeme vám za podporu i plánovanou účast na akcích. A já si dovolím poděkovat všem mým kolegům, bez nichž by se tato zajímavá a velmi přínosná akce nikdy neuskutečnila,“ uzavírá Vlasta Faiferlíková.