Rubriky
Dny dobrovolnictví 2023

Dobrovolnictví ve světle událostí na Ukrajině – zahajovací konference ke Dny dobrovolnictví 2023

Konference, která se bude konat 26. dubna 2023 v Ostravě, zahájí letošní Dny dobrovolnictví.  Jak už její název „Dobrovolníci pro Ukrajinu, aneb jak jsme pomáhali ukrajinským uprchlíkům“ napovídá, hlavním tématem bude využití dobrovolníků v období od počátku války na Ukrajině.

Zástupci jednotlivých Regionálních dobrovolnických center budou prezentovat svoje zkušenosti s činností dobrovolníků v krajských asistenčních centrech, shrnou hlavní body spolupráce a případné návrhy na zlepšení práce s krizovými odbory jednotlivých krajských úřadů, budou sdílet dobré i špatné zkušenosti, které nastaly ihned po ruské invazi na Ukrajinu.

Ředitelka Regionálního dobrovolnického centra Plzeňského kraje Vlastimila Faiferlíková s dobrovolnicí Marií Tatrchuk společně vystoupí s příspěvkem nazvaným „Dobrovolníci v první linii – v dobách klidných i v dobách krizových“ a navíc bude celou konferenci moderovat.

Konference zahájí Dny dobrovolnictví 2023, které se  od 26. do 29. dubna 2023 uskuteční kromě našeho regionu i v dalších pěti krajích.

Pokud vás téma zajímá, je stále možné na konferenci se přihlásit na adrese: lucie.krivankova@adra.cz