Výstava dobrovolnictví

Součástí Dnů dobrovolnictví 2024 v Plzeňském kraji bude výstava fotografií, dokumentující dobrovolnické aktivity v Plzeňském kraji. Krajský úřad Plzeňského kraje nabízí nové zajímavé a netradiční výstavní prostory. Výstava bude zahájena 22.4.2024 v předstihu před termínem konání Dnů dobrovolnictví, tak, aby je mohlo shlédnout co nejvíce lidí. Snímky zachycují zajímavý nebo neobvyklý moment ze života dobrovolníků, kteří v dobrovolnických organizacích či v obcích působí. U každé fotografie bude také zajímavý autentický příběh, který se k ní váže.

Základ výstavy vznikl v rámci projektu Rozvoj dobrovolnictví v ČR v roce 2022, a každý rok ji plánujeme rozšířit o nové inspirativní příběhy. 

Graficky krásné příběhy ve fotografii zpracovala Mgr. Petra Bláhová, která se chopila úkolu převést dobrovolnické zážitky do vizuálního umění. Její práce nejenže zachytila okamžiky dobrovolnictví, ale také vynesla na povrch emocionální hloubku a sílu lidského altruismu.

Tato výstava není pouze sbírkou fotografií a příběhů, ale představuje skutečný životní pulz dobrovolnictví v Plzeňském kraji. Příběhy jsou jakýmsi zrcadlem, odhalujícím sílu společenství a odhodlání těch, kteří se rozhodli věnovat svůj čas pro dobro ostatních.

Výstava můžete navštívit v prostorách Krajského úřadu Plzeňského kraje, Škroupova 1760/18, 301 00 Plzeň 3-Jižní Předměstí do 25.5.2024.