Rubriky
Co je u nás v regionu nového

Stříbrští dobrovolníci hlásí: Máme Uklizeno :-)

Komu by nevadily ty hrozné odpadky, které se povalují nejen na ulicích, ale bohužel i v přírodě. Proti tomuto moru bojuje celorepubliková akce Ukliďme Česko, do které se zapojili i Stříbrští nadšenci a zastánci čisté přírody. Mezi přibližně padesáti dobrovolníky nechyběly děti ani motorkáři ze Stříbrné míle. Tito lidé společnými silami zvládli uklidit „oba břehy řeky Mže v úseku od plovárny až po Červenou lávku“.

Dohromady posbíraly 45 pytlů odpadků, což je na jednu stranu úctyhodný výkon, bohužel na druhou stranu tyto odpadky se tam nejprve musely nějak dostat. Ke čtyřem z těchto pytlů vedl dutý strom nacpaný odpadky. Paní Jana Miltová, jedna z hlavních organizátorek mluvila i o věcech, které nemůžete pochopit, jak se do přírody mohly dostat. „Našli jsme i několik opravdu nepochopitelně pohozených věcí. Jednou z nich byla rychlovarná konvice. Snad možná bych pochopila nalezený dudlík, trenýrky, ale k zamyšlení vedou už i dva pytle s oblečením.“

Bez práce nejsou koláče a za takový výkon si je dobrovolníci ze Stříbra určitě zasloužili. Kromě domácího koláče a teplých nápojů se mohli účastníci posilnit upečenými buřty, pokud si nějaké přinesli z domova. Trasa úklidu je pevně stanovena a byla, stejně jako již dříve, rozšířena o Stezku bezpečí. Stezka poskytuje, ve formě QR kódů, poučné informace, jako jsou videa o bezpečném pohybu v přírodě, základy první pomoci i informace o památkách města Stříbra. Stezka bude aktivní do konce velikonočních svátků, takže ať už jste místní nebo z okolí a rádi byste si udělali výlet do čisté přírody a ještě k tomu se něco málo přiučili, Stezka bezpečí ve Stříbře je dobrý tip na výlet. Vedení města podporuje dobrovolnictví ve Stříbře a za to jim patří velký dík.