Rubriky
Co je u nás v regionu nového Výstava fotografií 2022

Výstava Příběhy dobrovolnictví Plzeňského kraje

Výstava fotografií Příběhy dobrovolnictví v Plzeňském kraji byla široké veřejnosti ve výstavních prostorách DEPO2015 přístupná od 6. do 19. března 2022.

Výstava byla připravena speciálně pro Dny dobrovolnictví v Plzeňském kraji. Nabízela fotografie, z nichž každá vyprávěla o konkrétním dobrovolnickém projektu nebo popisovala příběh konkrétního dobrovolníka v Plzeňském kraji. Do výstavy se aktivně zapojili a svoji činnost prezentovali: Diakonie ČCE Západ, Ponton, z. s., Sbor dobrovolných hasičů Vejprnice, Vodní záchranná služba ČCK Plzeň, pobočný spolek; Rodinné centrum Vlnka, Motýl, z. s., Plzeňská krajská rada dětí a mládeže, z. s., Junák – český skaut, Plzeň; Vochomůrky, z. s., Vochov; Domovinka – sociální služby, o. p. s., Plzeň; Domov sv. Aloise, Městská charita Plzeň; Gymnázium a Střední odborná škola Rokycany, Klub strážných andělů, Plzeň 2015, zapsaný ústav, Plzeň; Evropský sbor solidarity, Bezpečnostní dobrovolníci města Stříbra, Člověk v tísni, z. s., Plzeňský kraj; platforma Holky holkám, Šatník pro samoživitele v Plzni; Poradna pro pozůstalé Plzeňské zastávky, z.s.

Výstavu doplnily snímky z kolekce připravené v roce 2019 pro výstavu Příběhy (nejen) seniorského dobrovolnictví, kde se prezentovali z Plzeňského kraje dále také Fakultní nemocnice Plzeň, Oblastní charita Klatovy, projekty Pohádkové babičky, Seniorská kapela, Dobrovolnický klub Klíč a další z plzeňského TOTEM, z. s.

Celou jednu výstavní plochu prezentovali návrhy loga, které pro Dny dobrovolnictví v Plzeňském kraji připravili studenti a studentky Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, ateliéru Grafický design a vizuální komunikace pod vedením Františka Stekera a Karla Míška.