Rubriky
Dny dobrovolnictví 2023

V Domažlické nemocnici můžete s dobrovolníky i klienty přivítat jaro

V rámci Dnů dobrovolnictví 2023 ve středu 26 dubna od 13.30 hod. – 17:00 hod. zveme pacienty i jejich milé návštěvy naší nemocnice na akci „Vítání jara“.  S našimi dobrovolníky jsme si připravili různé aktivity, které klientům zpestří pobyt v nemocnici. Zveme i veřejnost, kterou bychom rádi seznámili s tím, co znamená Dobrovolník 🙂

Od listopadu 2022 jsme ve spolupráci s VOŠ, OA a SZŠ Domažlice a Mezigeneračním a dobrovolnickým centrem TOTEM, z.s. zahájili dobrovolnický program pro pacienty Domažlické nemocnice. Studentky SZŠ chodí navštěvovat pacienty na Oddělení následné a dlouhodobé péče, připravují různé programy, ozdobily vánoční stromeček a individuálně se věnují klientům, kteří potřebují popovídání, přečíst kousek knížky nebo noviny a společně se svojí pedagožkou Hanou Hradeckou a staniční sestrou Janou Hlaváčovou hledají i další možnosti, jak klientům obohatit pobyt v nemocnici.

Domažlická nemocnice má i další oddělení, kde by dobrovolníci mohli pacientům pomoci zkvalitnit a rozzářit čas uzdravování. Máte chuť pomoci a najdete ve svém diáři hodinu týdně? Přijměte pozvání na Vítání jara, kde získáte informace o tom, jak to v dobrovolnictví chodí, jaký první krok je potřeba udělat, kdo vás na dobrovolnické cestě bude provázet.