Rubriky
Dny dobrovolnictví 2023

Pro Dny dobrovolnictví 2023 v týdnu od 25. – 30. 4. pro vás Dobrovolnická regionální agentura DoRA připravila

Už v úterý se můžete zapojit

Akcí, do které se můžete v úterý zapojit jako dobrovolník pod taktovkou DoRa a paní Adamcové je dopolední cvičení v Centru DoRA v Brněnské ul. č. 14. To je určené pro aktivní seniory a seniorky, kteří se rádi setkají s podobně naladěnými lidmi a koná se 25.4.2023 od 10.30h. A opět zde uvítají dobrovolného fotografa či nadšence – dobrovolníka, který bude mít nápad na vlastní projekt.

Ještě týž den tedy 25.4.20223 v 10:00hod můžete zažít Setkání s háčkem. „Chcete se zapojit do již probíhajícího projektu? Přijďte pomoci s tímto dobrovolnickým projektem, který je určený pro rodiče, ale i další rodinné příslušníky s dětmi i bez nich a máme i hernu pro malé děti,“ láká Irena Severová, organizátorka akce, která se koná v centru DoRA v Plzni a dodává: „ Nikdy jste v ruce háček nedrželi? Nebojte se. Dostane se Vám zde rady i pomoci. Můžete zde i načerpat inspiraci a vytvořit s naší pomocí nový dobrovolnický projekt dle vašich zájmů. Uvítáme také dobrovolníka – fotografa na zdokumentování akce.“

Středa Vaší pomoci pro maminky, děti, seniory i rodiny

Paní Stanislava Adamcová bude organizátorem dvou akcí – kromě cvičení i výletu do Stříbra za historií hornictví – sraz je 26.4.2023 v 8.30h na autobudové zastávce v Tylově ulici. Těšit se můžete na skvělý výlet v ještě lepší společnosti milých seniorek a seniorů.

Vědomé hraní – projekt pro rodiče i prarodiče s dětmi, který chce ukázat, jak trávit čas s dětmi smysluplně. „Přijďte ve středu v 9.30h do DoRA Centra v Brněnské ulici v Plzni a pomozte s přípravou aktivit a tvořivých dílniček pro děti! A opět je vítán fotograf,“ vyzývá organizátorka akcí Alena Valtrová.

Ještě týž den se koná akce projektu Propojení – jde podpůrnou skupinu pro stávající i nastávající maminky, která se potkává s laskavou dulou Luckou. „Dobrovolníci u nás mají volnou ruku a podpůrná skupinka pro ně může být inspirací pro stvoření vlastního dobrovolnického projektu. Uvítáme také dobrovolníka – fotografa na zdokumentování akce. Pro další informace a možnosti pomoci se na nás můžete obrátit prostřednictvím mailu či telefonu,“ láká dobrovolníky Lucie Jirásková.

Na čtvrtek hledáme už zase fotografa – tentokrát na výlet po Plzni i na cvičení do DoRA centra

Klub aktivních seniorů zve své dobrovolníky na vycházku po Plzni ve společnosti aktivních seniorek i seniorů. Dobrovolník je vítán nejen pro organizaci tohoto výletu, ale také pro jeho fotodokumentaci. Start je v 10.30h „na rohu u klokanů“ u Zoo Plzeň, jde se směrem na Kalikovák a Skvrňany.

Dobrovolnice Jitka Svobodová se na vás těší ve čtvrtek 27. dubna na akci „Promluvíme (s) pohybem“. Dobrovolník je vítán jako podpora organizace akce, která je určena pro ženy s dětmi, ale i bez nich. Setkání se konají v DoRA Centru, Brněnská 14, Plzeň. Jejich cílem je propojení zdravého pohybu, posilování, tance, uvolnění či relaxace s povídáním na dané téma. Pokud dorazíte s dětmi, bude Vám k dispozici vybavená herna. A pokud se Vám tento projekt zalíbí nebo máte v hlavě svoji vizi, nebojte se nám jí sdělit! Výsledkem může být Váš vlastní dobrovolnický projekt, který prospěje komunitě. Uvítáme opět dobrovolníka – fotografa.

Máte čas, chuť pomáhat a srdce na pravém místě? Přihlaste se jako dobrovolník do Dobrovolnické Regionální Agentury na: info@doraplzen.cz nebo  tel.: 734110066