Rubriky
Dny dobrovolnictví 2023

Pomáháme, kde je třeba… a plzeňská KOOPERATIVA je nám v tom dobrým parťákem

Život ve stacionáři pro seniory, který najdete v plzeňské DOMOVINCE, je pestrý a všichni – zaměstnanci, klienti i dobrovolníci si ho s radostí užívají. Někdy vyrazí do divadla, někdy za nimi dorazí muzikanti, každý rok fotí umělecký kalendář, rádi se pomazlí se psy, kočkou i malými dětmi. Vyrábí, zpívají, posilují a hlavně jim je spolu dobře.

Personální kapacity však jejich sny a plány brzdí především v jedné věci. Rádi by brali své klienty na procházky do přírody; častěji a ve větším počtu klientů. Toto však není možné vzhledem k jejich časté imobilitě. Každý klient potřebuje pečovatele/asistenta, který by ho vezl na vozíku.

Dny dobrovolnictví nabídly možnost oslovit některé firemní dobrovolníky a tak propojujeme DOMOVINKU a KOOPERATIVU. Ve čtvrtek 27.4.2023 vyrazí s klienty DOMOVINKY deset dobrovolníků na pěší výlet kolem řeky a užijí si společně  přírodu a radost z pobytu venku. V DOMOVINCE už se všichni moc těší a my věříme, že i pro dobrovolníky bude setkání s personálem a klienty DOMOVINKY naplněné pozitivní energií a radostí.