Rubriky
Co je u nás v regionu nového

Připravujeme Dny dobrovolnictví v Plzeňském kraji

S velkou radostí oznamujeme, že s podporou Plzeňského kraje a statutárního města Plzeň pro vás  
připravujeme DNY DOBROVOLNICTVÍ v Plzeňském kraji. Rezerevujte si ve svých diářích termín 
18. a 19. března 2022. Společně se spolupracujícími organizacemi vám v DEPO2015 ukážemeJak chutná DOBROvolnicví“.

Regionální dobrovolnické centrum Plzeňského kraje připravuje na březen příštího roku Dny dobrovolnictví v Plzeňském kraji. Dvoudenní setkání dobrovolníků, koordinátorů, dalších zástupců přijímajících i vysílajících organizací, klientů, podporovatelů, studentů, představitelů státní správy, regionální i místní samosprávy, zájemců o dobrovolnictví, široké veřejnosti.

První den, pátek 18. března 2022, jsme rezervovali nejdříve pro sdílení zkušeností, dobrých příkladů, legislativních a dalších novinek, ale i radostí a strastí, které management a koordinace dobrovolnictví, jeho podpora i samotná dobrovolnická služba přinášejí. Výše jmenované bude obsahem KONFERENCE, která se uskuteční v hybridní formě  (přednášející a přihlášení účastníci z Plzeňského kraje na místě + přednášející a účastníci z ostatních regionů ČR a vlastně odkudkoliv na světě připojení a sledující program prostřednictvím vzdáleného přístupu přes internet). Programu konference je „ve výstavbě“, plánujeme zařadit příspěvky na téma aktuální legislativa, podpora dobrovolnictví ze strany státu a samosprávy, management a koordinace dobrovolnictví, příběhy aktivních dobrovolníků, firemní dobrovolnictví, dobrovolnictví na školách.

Dny dobrovolnictví v  Plzeňském kraji jsou však především akcí pro širokou veřejnost. Na  „Jarmarku DOBROvolnictví“ představí spolupracující organizace své aktivity nebo dobrovolnické projekty budoucím dobrovolníkům, budou prezentovat své úspěchy budoucím podporovatelům.

Součástí Dnů dobrovolnictví v Plzeňském kraji bude také VÝSTAVA fotografií, dokumentující dobrovolnické aktivity v  Plzeňském kraji. DEPO2015 nabízí zajímavé výstavní prostory, a fotografie s příběhy dobrovolnictví setrvají na místě i po skončení Dnů dobrovolnictví, tak, aby ji mohlo shlédnout co nejvíce lidí.

To však zdaleka není vše. Program Dnů dobrovolnictví v současnosti precizuje náš tým spolu s kolegy z dalších dobrovolnických organizací. Těšit se můžete na zajímavý doprovodný program nebo živou knihovnu, ve dobrovolníci vyprávějí svoje příběhy přímo do vašeho ucha, a slibujeme, že máme připravené i překvapení. Nezapomeňte, těšíme se vás 18. a 19. března 2022 v DEPO2015 v Plzni!