Rubriky
Co je u nás v regionu nového

Prázdninová pírka aneb Výpravy za dobrodružstvím

Regionální dobrovolnické centrum Plzeňského kraje zaštiťuje spolupráci ARTEDA, z.s., Bampabura school, z.s., TJ Červený Hrádek a TOTEM, z.s. při přípravě sedmi letních kempů pro děti ve věku 6–15 let v termínech od 2. do 27. 8. 2021. Realizace Letních kempů byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, v rámci snahy o znovuzapojení dětí do kolektivu po koronavirové izolaci. Díky této podpoře a pomoci dobrovolníků jsou kempy pro děti ZDARMA.

Kempy se pořádají vždy od pondělí do pátku, program pro děti je mezi 8:00 a 16:00 hodinou.

Děti zde budou tvořit, sportovat, učit se, odpočívat, chystat se na další rok, chodit do přírody, mohou zde najít nové kamarády a zažít mnoho zajímavých věcí. Letos bude důležitou součástí táborů posilování odolnosti, vůle a rozvoj dovednostních schopností. Jako ocenění za malé zkoušky a úkoly, budou děti sbírat pírka – jako znamení nasbíraných potřebných životních zkušeností.

Program bude uzpůsobený na míru přihlášené skupině – bude zohledňovat věk, schopnosti a aktuální potřeby a přání dětí a bude veden lektorem, který dané téma dokáže pro děti připravit zajímavě a bezpečně.

Na každém „Pírku“ je přihlášeno 15 – 18 dětí, celkem tedy tábory projde přibližně 120 dětí. Dětem se budou věnovat vedoucí a dobrovolníci s pedagogickým vzděláním nebo s dlouhodobou zkušeností s prací s dětmi.

První kemp bude Hnědé pírko v Totemu na Nové Hospodě. Děti si zažijí pestrý program, například tvoření, exkurzi na Ekofarmu Útušice, canisterapii… V Červeném pírku se děti naučí, jak naplánovat výlet, co si připravit s sebou, používat mapu… Oranžové pírko zase hravou formou pomůže procvičit a naučit angličtinu. Tyrkysové pírko je výtvarné a tvořivé, Šedé zase sportovní a výletové. S Modrým pírkem děti pojedou na pobyt do Dobříva a se Zeleným pírkem se budou věnovat přírodě a focení.