Rubriky
Co je u nás v regionu nového

Dobrovolníci pomáhají s registrací na očkování

Už šestý týden pomáhají dobrovolníci osamělým seniorům v Plzeňském kraji, kteří se rozhodnou pro očkování proti COVID 19 s registrací. Často je na očkování i doprovází. Od 1. března bude spuštěno očkování pro lidi starší 70 let. Dosud se mohli registrovat pouze senioři nad 80 let. TOTEMové call centrum určené pro pomoc s registrací lidem, kteří si neví rady a nemá jim kdo jiný pomoci, funguje zároveň pro obě věkové skupiny. V provozu má hned dvě linky:

PRO PLZEŇ: 374 780 960
PRO PLZEŇSKÝ KRAJ: 374 721 689

„Přesto, že se připravujeme na velký nápor telefonátů, tak bychom seniory rádi poprosili, aby nevolali hned 1. března.“ říká vedoucí call centra Mgr. Petra Bláhová. „Naše kapacity jsou omezené, takže je možné, že bychom nezvládli vyřídit všechny telefony. A vzhledem k tomu, že nyní se teprve rozjíždí očkování seniorů nad 80 let, není kam spěchat. Nezdá se nám momentálně důležité datum registrace, ale datum narození. Podle toho totiž přichází zvací SMS k výběru termínu od nejstarších po nejmladší.“

Pokud se rozhodnete využít této pomoci a zavolat na linku, tak lepší čas je po poledni. Tou dobou je telefonátů mnohem méně a operátoři se vám mohou plně věnovat. V případě, že se u telefonu ihned někdo neozve, tak ho nechte dostatečně dlouho zvonit.

A jak přesně naše linky fungují? V pondělí až pátek jsou od 9 do 15 hodin u telefonu připraveni operátoři. Ti zjišťují, jak budou chtít senioři pomoct. Existují tři způsoby. Prvním a nejčastějším je vyplnění registračního formuláře po telefonu. Druhou možností je provedení registrace při osobní návštěvě jednoho z kontaktních míst buďto v TOTEMu v Bolevci nebo na městských úřadech městských obvodů Plzeň 1, Plzeň 2, Plzeň 3 nebo D klubu v obvodu Plzeň 4. Posledním způsobem pomoci s registrací je osobní návštěva dobrovolníka u seniora doma.