Rubriky
Co je u nás v regionu nového

Milostivé léto

Mnozí lidé se svými chybami dostali do dluhových pastí. Zpočátku relativně malé pohledávky na nemocničních poplatcích, pokutách, nájmu nebo energiích kvůli různým poplatkům a úrokům rostou a nedaří se jich kvůli tomu zbavit. V rámci akce Milostivé léto vláda a některé banky nabídly pomoc v podobě odpuštění úroků a většiny poplatků za tento typ dluhů. Podmínkou, která se stala pro velkou část těch, kteří by mohli být „omilostněni“ nepřekonatelným problémem, však je splacení celé původní pohledávky. Jelikož většina vydělaných peněz těchto lidí dosud odcházela skrze exekuční řízení na splátky zahrnující úroky a poplatky, tak neměli možnost ušetřit dostatečné prostředky pro vyrovnání původní částky. Jinak řečeno se, ani tak nadějnou šancí, jakou „Milostivé léto“ je, nemohou z dluhové spirály dostat. Naštěstí zde však stále je způsob, kterým jim právě my můžeme dát druhou šanci.

Organizace Člověk v tísni vypsala sbírku na pomoc těm, kterým se nedaří nashromáždit dostatek financí pro zaplacení úvodního dluhu. Pomozte těmto lidem a přispějte alespoň pár korun. I málo peněz totiž může dát velkou šanci. Šanci na nový život.

https://www.clovekvtisni.cz/clovek-v-tisni-otevrel-sbirku-sos-milostive-leto-8190gp?fbclid=IwAR0hq-OTfRYzi2ACt9UrK7tle6R4uPa7Y-_eptektyU5bL8yrBnVWx5Ghjs

1 komentář u „Milostivé léto“