Rubriky
Maják 2024

Maják 2024. Sbíráme nominace pro ocenění koordinátorů dobrovolnictví v Plzeňském kraji

Koordinátor dobrovolníků je skutečným “majákem ve tmě”, tím, kdo osvětluje, a tak usnadňuje cestu těch, kteří nezištnou pomoc potřebují k těm, kteří nezištnou pomoc nabízejí. Koordinátor dobrovolníků však nejen propojuje potřebné s dobrovolníky, ale také je strážcem “plamene” v samotném dobrovolníkovi. Koordinátor je dobrovolníkovi mentorem, rádcem, umí pomoci ve chvílích, kdy nastane problém v komunikaci, má a používá nástroje pro ochranu dobrovolníka před případným zneužitím. Práce dobrovolníků by nebyla tak efektivní, kdyby neexistovala profese koordinátora dobrovolnictví. O významu tohoto povolání vypovídá i skutečnost, že složením zkoušky u autorizované osoby lze získat celostátně uznávanou profesní kvalifikaci Koordinátor dobrovolníků dle Národní soustavy kvalifikací.

Ambasadorem ocenění Maják – cena pro koordinátory dobrovolnictví v Plzeňském kraji se stal hejtman Plzeňského kraji Rudolf Špoták a převzal záštitu nad dobrovolnickými aktivitami v regionu. Tímto krokem prokázal svůj respekt a uznání k dobrovolníkům a koordinátorům, kteří se nezištně angažují v pomoci bližním a ve prospěch komunity.

Cena Maják 2024

Jste dobrovolník a máte svého koordinátora – Maják – na své cestě?

Znáte nějaký zajímavý dobrovolnický projekt ve svém okolí a chtěli byste nominovat jeho koordinátora v kategorii Objev roku 2024?

Pošlete své návrhy ZDE