Rubriky
Dobroakce

DD 2024 Čtvrtek ve znamení úklidů – pokračujeme uvnitř

Více sluníčka pro klienty – tak lze krátce představit akci, která se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna v Diakonii ČCE – středisko západní Čechy, kde by rádi využili pomoc dobrovolníků při mytí oken. 

Jak říká Anna Hladíková z Diakonie: „Okna jsou v každé budově velmi důležitá, proniká jimi denní světlo i sluneční paprsky, zároveň umožňují pohled na vnější svět a okolní dění. Svou funkci mohou ale plnit jen když jsou čistá. A okna v Plamínku by nyní potřebovala vaši péči.“ Akce, která se uskuteční v Kostelní ulici v Merklíně u Přeštic,  začíná ve 13.30 hodin.

A podobně jsou na tom i v Hospicu sv. Lazara i když místo oken by rádi udělali Jarní čistku v půjčovně kompenzačních pomůcek:

Jednou z důležitých služeb Hospice svatého Lazara je také provoz půjčovny pomůcek, které jsou k zapůjčení imobilním pacientům a jejich pečujícím do domácího prostředí. Může o ně zažádat kdokoli z potřebných, i když nevyužívá služby hospice nebo jsou automaticky zahrnuty do služeb domácího hospice. Jelikož je o naše pomůcky velký zájem, dá se říci, že jsou většinu času v oběhu a není příliš času na to, udělat důkladnou očistu a revizi všech strojů. Proto pro nás bude velkou pomocí, pokud se povede v konkrétní termín sehnat šikovné ruce, které rády myjí, leští, utahují šroubky, které by nám s jarní čistkou pomohly. Pokud bude pomůcek málo, máme v záloze také opečování naší terasy novým nátěrem.

Takže vítáme také ruce, které rády rejdí se štětcem. 🙂

Hledáme 6 dobrovolníků. Dobrovolníci mohou přijít a přidat ruku k dílu v 9 hodin do areálu ve Sladkovského ulici v Plzni.

Léčebně TRN v Janově by uvítali pomoc 2-3 dobrovolníků při vyklízení skladu – jde o práci vhodnou i pro ženy, neboť se nejedná o přenášení těžkých předmětů. „Hledáme dobrovolníky na pomoc s vyklizením nepotřebných věcí ze skladu materiálu pro sociální lůžka. A byli bychom rádi, kdyby se našel i jeden dobrovolník, který by zahrál našim klientům na kytaru a všichni jsme si mohli společně zazpívat,“ upřesňuje Ilona Kotršálová.

MAS sv. Jana z Nepomuku se už více než rok schází při společných aktivitách ve Spáleném Poříčí, kde provozuje komunitní zahradu, pomáhá ve veřejné šatní skříni či při podzimním moštování a všechny členy spojuje obtížná životní situace. Na konci roku 2023 se objevily prostory, které můžou využívat jako komunitní klub. „Aktuálně sháníme vybavení klubu. Při dubnové akci budeme klub zabydlovat. O práci, kreativní tvoření a snad i zábavu nebude nouze. Dobrovolníky máme, ale pokud by se chtěl někdo přidat, bude určitě vítán,“ láká na akci, která začíná v 15 hodin, Michal Arnošt.

Více informací o akcích Dnů dobrovolnictví v Plzeňském kraji najdete zde.