Rubriky
Dobroakce

DD 2024 – Čtvrtek 25.4.2024 ve znamení úklidů – začneme venku

Dny dobrovolnictví 2024 v Plzeňském kraji se konají 25. – 28. dubna 2024. A každý den bude nabitý akcemi, jejichž společným cílem je pomáhat a představit dobrovolnictví ve všech jeho podobách.

Tak tedy: Kde Uklidíme venku?

Diakonie ČCE – středisko západní Čechy pozvala členy Klubu dětí a mládeže, aby se na jedno odpoledne stali dobrovolníky a pomohli při úklidu Rokycanské stráně a jejího okolí. Zvou i jiné milovníky přírody, aby od 14 hodin přiložili ruku k dílu a pomohli dětem v boji za čistší a příjemnější místo k žití a trávení volného času.

O úklid v okolí areálu OC Atom se postará akce, kterou organizuje Diakonie Západ – konkrétně Klub Atom pro děti a mládež. Apelují na všechny, kteří využívají dostupné služby jako je například kavárna, sekáč, nebo obchod s potravinami, aby spolu se členy klubu pomohli ve čtvrtek od 16 hodin uklidit areál i jeho okolí v Sokolovské ulici v Plzni. Společně razí heslo: „Není nám to jedno!“ A pokud to není jedno i někomu z blízkého či vzdálenějšího okolí, rádi jej přivítají ve svých řadách.

Pomoc při úklidu uvítá i Farma Jitřenka, která už více než 20 let poskytuje pomoc nemocným dětem ve formě hipoterapie. Případní dobrovolníci pomohou v Plzni Koterově opravit zvířecí výběhy, vyměnit uhnilé sloupky za nové, nebo třeba zpracovat dřevo z popadaných stromů. „Práce na farmě je pořád dost, ale rukou je málo. Proto budeme rádi, budete-li nám chtít věnovat svůj čas a pomocnou ruku,“ říká za organizátory Hedvika Jandošová. Akce začíná ve čtvrtek ve 12 hodin.

Areál Domažlické nemocnice budou zkrášlovat a probouzet do jarních dnů dobrovolnice ze Střední zdravotnické školy, ale rády ve svých řadách přivítají i dobrovolníky, kteří s nimi budou pečovat o okrasné dřeviny a bylinky. Dobrovolničení jim zpříjemní muzika, dobrá káva i něco sladkého „na zub“. „Příležitost pomáhat našim pacientům je tu pro každého, koho třeba baví číst, povídat si, hrát deskovky, umí hrát na nějaký nástroj a nebo se třeba procházet po zahradě a nevadí mu parťák, „ upřesňuje možnosti dobrovolnických činností v nemocnici  Jana Hlaváčová.

Bory uklizené! Tak zní název čtvrteční akce, která se koná od 15 hodin v ulici Skupova v Plzni na Borech a pořádá ji Plzeňská krajská rada dětí a mládeže. „Přijďte si pro rukavice, pytel a pojďte společně s námi vyrazit. Úklid okolí, drobné zastřižení zeleně a dobrý pocit :). Pojďme udělat společně Bory krásnější,“ láká dobrovolníky Barbora Vlnová.