Rubriky
Dny dobrovolnictví 2022

Zahraniční dobrovolnictví

Získali byste rádi zkušenosti ze zahraničí, ale nevíte, jak na to? Chcete si zlepšit jazyky nebo předat dál něco z toho, co sami umíte? Pokud je Vám méně, než 30 let, tak je možná projekt Evropský dobrovolník právě tím, co hledáte. Nebo, pokud máte vysokoškolské vzdělání, by se Vám mohl zamlouvat Dobrovolnictví OSN. Pokud byste raději chtěli vyjet raději skrze nějakou z vysloveně českých nebo dokonce lokálních organizací, tak i to je možné. V Plzeňském kraji Vám se zahraničním dobrovolnictvím pomůže Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM,  Člověk v tísni, Charita České republiky, Středisko humanitární pomoci Diakonie ČCE a další. Možností je spousta, záleží jen na Vás, jestli se je rozhodnete využít.

Co mají všechny varianty dobrovolnictví v zahraničí společného je, že nejen pomáháte, ale zároveň získáváte neocenitelné životní zkušenosti, nové přátele a tím i kontakty, které se můžou v budoucnu hodit. Kromě toho poznáte tamní kulturu v opravdu reálné podobě. Často budete mít úplně opačný zážitek, než turista na týdenní dovolené. I země s humanitárními problémy se totiž v turistických letoviscích často zdají jako ráj… Na druhou stranu můžete vyjet jako dobrovolník i třeba do Německa, kde budete mít podobné uplatnění, jako v českých dobrovolnických organizacích. Ostatně i u nás v TOTEMu máme již několik let různé evropské dobrovolnice. Letos nám pomáhá jedna Španělka a jedna Němka. Podívejte se třeba na konverzační videa, která pomáhají (nejen) jazykovým samoukům. Pomáhají ale i s jinými dobrovolnickými aktivitami, včetně jednorázových akcí na kterých se s nimi můžete setkat.

Pokud byste se chtěli o zahraničním dobrovolnictví dozvědět něco víc, tak přijďte na březnové Dny dobrovolnictví v Plzeňském kraji.