Rubriky
Co je u nás v regionu nového

Vochomůrky z Vochova získali ocenění MPSV

Na Fóru rodinné politiky pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí bylo uděleno ocenění zaměstnavatelům přátelských k neformálním pečujícím. 7. září byla nominována a zařazena do 1. národního seznamu Nezisková organizace Vochomůrky, z.s.

Vochomůrky, z.s. se tak dokázaly vklínit mezi velké společnosti a instituce jako jsou ČEZ, Tesco, Středočeský kraj, atd…

I přesto, že Vochomůrky, z.s. patří v obci Vochov k nejvýznamnějším zaměstnavatelům, celé komunitní centrum, které kromě provozování dětských skupin, mikrojeslí a programů pro mateřské školky, realizuje velkou spoustu komunitních akcí a aktivit, aktivizuje a pečuje o místní seniory, spravuje komunitní zahradu, je koordinováno a vedeno čistě dobrovolnickým týmem nadšených žen. Dokázaly ze starého teletníku v obci vybudovat krásné zázemí pro místní děti a dál budují svůj sen profesionalizovaného komunitního centra. Jedinými zaměstnanci jsou pedagogové a zázemí v dětských skupinách. Management Vochomůrek podporuje každého, kdo tvoří profesionální tým Mikrojeslí a 3 dětských skupin. Každý zaměstnanec je pro ně jedinečný a každý zaměstnanec má svůj příběh. Zaměstnancům vycházejí vstříc a dle potřeb k slaďování rodinného a profesního života již nyní využívají flexibilní úvazky. I proto také patří Vochomůrky, z.s. do 1. národního seznamu zaměstnavatelů přátelských k neformálním pečujícím!