Rubriky
Dny dobrovolnictví 2023

Vlastnoručně vyrobené pohlazení podpoří klienty domácího Hospice sv. Lazara

Do nadcházejících Dnů dobrovolnictví, které se uskuteční 26.-29.dubna 2023, se zapojí i dobrovolníci ze Spolku Náš Touškov,  Komunitního centra Čechovka a Seniorského dobrovolnického klubu Letokruhy. Spojuje je vlastnoruční výroba dek pro projekt Dekapro, který podpoří provoz Domácího hospice sv. Lazara v Plzni.

Šikovné ruce dobrovolnic i dobrovolníků pletou a háčkují čtverce, které následně spojují do měkkých přikrývek. Ty pak projdou prodejní aukcí a získané prostředky „prohřejí“ často poslední dny klientů hospice.

K touškovským dobrovolníkům se můžete přidat v úterý nebo ve čtvrtek (25. a 27. dubna). Najdete je v Obecní knihovně v obci Kozolupy (Kozolupy 147) od 16 do 20 hodin. „Vezměte s sebou brýle, oblíbené jehlice, háček a nějaké klubíčko a přijďte posedět, vyřešit pletací a háčkovací problémy a načerpat energii a hlavně nám pomoci blíže k cíli projektu DEKApro tj. uplést/uháčkovat 473 dek pro Hospic svatého Lazara v Plzni,“ láká dobrovolníky Blanka Antošová, která bude i na místě konání dobrovolnické akce.

Dobrovolnice ze Seniorského klubu Letokruhy se ke Dnům dobrovolnictví přidají v pátek 28. dubna od 8.30 do 12 hodin v TOTEMu Kaznějovská 51 v Plzni Bolevci .  „Přidejte k nám, upleťte či uháčkujte doma svůj čtverec 30 x30 cm a přidejte ho k těm našim. Stačí klubko, háček nebo 2 jehlice, a kousek DOBRA pohladí někoho na cestě. Pokud vám chybí materiál, u nás ho máme spoustu. Neváhejte a přijďte si vybrat klubíčko, kterému dáte tvar,“ zve na akci Miroslava Kudrnová.

A pokud máte blíž přijít do Komunitního centra Čechovka, kde budou plést a háčkovat čtverce ukrajinské maminky a babičky, které chtějí podpořit dobrou věc.  Upleťte či uháčkujte  svoje čtverce 30 x 30 cm, (a nebo přijďte plést, háčkovat a sdílet své příběhy do KC v Čechově 26 v Plzni každý čtvrtek od 16:00 – 18:00 hod). Uvaříme dobrou kávu, užijeme si skvělou pohodu a ještě přispějeme na dobrou věc. Kompletovat budeme 27. dubna 2023 od 16:00 a srdečně vás zveme. Přidejte se k nám a vyzkoušejte si dobrovolnictví na vlastní kůži.