Rubriky
Dny dobrovolnictví 2022 Výstava fotografií 2022

Něco se chystá a studenti plzeňské „Sutnarky“ byli při tom.

Za necelé dva měsíce bude mít plzeňská veřejnost možnost v prostorách  DEPO 2015 zjistit, Jak chutná DOBROvolnictví v Plzeňském kraji. O pomoc s prezentací dvoudenní akce jsme požádali studenty Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, ateliéru Grafický design a vizuální komunikace pod vedením Františka Stekera a Karla Míška.

Spolupráce se studenty a jejich pedagogy byla úžasná… Diskuse nad tím, co je dobrovolnictví, co člověku přináší, jak ho vnímá mladá generace, jak ho nejlépe vizualizovat a co všechno obsahuje cesta k prvnímu billboardu, byly náplní prosincových setkávání studentů a nás, realizátorů připravované akce. Vzniklo šestnáct skvělých návrhů, z nichž nebylo vůbec jednoduché vybrat ten jeden, který se stane „tváří“ Dnů dobrovolnictví v Plzeňském kraji. Pro vítězku výběrového řízení Moniku Csaszárovou pak začal maraton příprav různorodých formátů propagačních materiálů, s kterými se budete potkávat na různých místech v Plzni, a grafického manuálu pro akci Dny dobrovolnictví v Plzeňském kraji aneb jak chutná DOBROvolnictví.

Velkým zážitkem z této naší první spolupráce bylo nadšení a profesionalita, se kterou studenti do tématu dobrovolnictví a jeho prezentace naskočili, postřehy a nové myšlenky, které do něj přinesli. Velkým obohacením pro nás bylo vidět, jak krok za krokem vzniká grafický produkt a že cesta může být i radostná, i chvílemi trnitá. Díky navázané spolupráci jsme poznali, jak chutná společné nadšení a radost z konečného výsledku.

S obrovským děkujeme všem zainteresovaným studentům i jejich pedagogům vám nyní představujeme výslednou „tvář“ Dnů dobrovolnictví v Plzeňském kraji a těšíme se na další spolupráci.

Vítězný návrh: