Rubriky
Vzdělávání a jiné akce

V. Den otevřených dveří dobrovolnictví v Plzeňském kraji

Ve středu 26.5.2021 se od 10 do 18 hodin uskuteční v Mezigeneračním a dobrovolnickém centru TOTEM již pátý den otevřených dveří dobrovolnictví v Plzeňském kraji.

Od 10 do 12 hodin bude probíhat online DobroSnídaně na téma „Jak neuvíznout v ÚČETNICTVÍ NNO aneb dary vs. sponzoring, organizace sbírek, daňové úlevy pro dárce, fundraising (pro zástupce LDC, dobrovolnických organizací a dobrovolnických projektů)“

DobroSnídaně  je prostorem pro krátká, ale o to intenzivnější inspirativní setkání NEJEN koordinátorů dobrovolníků nad aktuálními tématy, která přinášejí radosti a někdy i starosti, a na které nechceme být sami … uvařte si dobrou kávu nebo čaj a přijměte naše pozvání. Přihlásit se můžete tímto odkazem:

https://zoom.us/j/2428826281?pwd=QWhpTXVHTnJYb0kwaVFuTTBWU2hKQT09

Mezi 12 a 16 hodinou budou v Boleveckém sídle TOTEMu (Kaznějovská 51, Plzeň) probíhat prohlídky vedené lidmi, kteří se v oblasti zdejšího dobrovolnictví dlouhodobě pohybují. Díky tomu mají bezprostřední přehled o všem, co se v této oblasti děje a mohou tak návštěvníkům poskytnout náhled, který není odtržený od reality.

Představíme Vám aktivity, které organizujeme, formy spolupráce, které Vám můžeme jako organizaci přijímající či vysílající dobrovolníky nabídnout, dobrovolnické organizace, se kterými v Plzeňském kraji spolupracujeme, obory a oblasti, ve kterých naši dobrovolníci pomáhají a nabídneme Vám aktuální dobrovolnické příležitosti. Přijďte si poslechnout příběhy dobrovolníků a třeba se jimi sami inspirujete a budete chtít také svých dílem pomoci tam, kde je třeba.

Součástí V. Dne otevřených dveří je i výstava fotografií „Kouzlo dobrovolnictví“ instalovaná v Boleveckém sídle TOTEMu.

Závěrem se od 16 do 18 hodin bude probíhat online DobroKavárna. Ta bude místem, kde se ti, kteří uvažují o dobrovolnictví, mohou dovědět, co to obnáší a zjistit jaká činnost by se jim líbila. Stejně tak mohou přijít ti, kteří již dobrovolníky jsou. Mohou si popovídat s ostatními a užít si příjemně strávený podvečer. Připojit se můžete na tomto odkazu:

https://zoom.us/j/2428826281?pwd=QWhpTXVHTnJYb0kwaVFuTTBWU2hKQT09