Rubriky
Co je u nás v regionu nového

Příležitost pracovat v zahraničí jako dobrovolník

Získali byste rádi zkušenosti ze zahraničí, ale nevíte, jak na to? Chcete si zlepšit jazyky nebo předat dál něco z toho, co sami umíte? Pokud je Vám méně, než 30 let, tak je možná projekt Evropský dobrovolník právě tím, co hledáte.

Do kampaně Evropského sboru solidarity se může přihlásit kdokoli ve věku 18 – 30 let. Kromě evropských zemí je možné vyjet také do Alžírska, Arménie, Ázerbájdžánu, Egypt, Gruzie, Izraele, Jordánska, Libanonu, Libye, Maroka, Palestiny nebo Sýrie. Doba pobytu je 2 – 12 měsíců.

Co takový Evropský dobrovolník vlastně dělá?

Obsah témat je široký.  Věnujete se malování – můžete vést malířské kurzy pro seniory. Zajímáte se o archeologii – můžete pomáhat archeologům v Arménii. Věnujete se sportu – můžete vést sportovní kroužky pro děti…. učit cizí jazyky, pečovat o lidi se zdravotním postižením nebo pomáhat na místech, která zasáhla přírodní katastrofa.

Jakou podporu z Evropského sboru solidarity můžete očekávat?

Náklady na účast v dobrovolnických projektech jsou hrazeny z prostředků Evropské unie – a to konkrétně cestovné,  ubytování, strava, zdravotní pojištění. A jako dobrovolník k tomu všemu dostanete ještě kapesné.

Bez čeho se ale neobejdete?

Je samozřejmě nutné umět mluvit buďto jazykem země, do které pojedete nebo alespoň anglicky. V obou případech je postačující základní úroveň. V případě, že zůstanete déle, než minimální dva měsíce, tak můžete navštěvovat jazykové kurzy, které Vás v tomto ohledu velmi posunou.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, tak se podívejte do on-line databáze Evropského sboru solidarity. Do ní získáte přístup po registraci. Potom, co si vyberete konkrétní projekt, kontaktujte koordinátorku ESC Mgr. Ditu Bulínovou, která vše ráda vysvětlí (bulinova@totemplzen.cz).