Rubriky
Co je u nás v regionu nového

Projekt MLÁDEŽ KRAJI 2021

Plzeňská krajská rada dětí a mládeže letos opět organizuje projekt Mládež kraji. Jedná se o výjimečnou příležitost pro získání konzultační i finanční pomoci s realizací projektů prospěšných okolí. Zaměření je opravdu široké a tak si v něm každý přijde na své. Pořádat se mohou jednorázové akce, ale třeba i vybudovat něco dlouhodobě prospěšného.

Kromě konzultací je pro projekt poskytnuta finanční podpora v rozmezí 5 000 – 40 000 korun. Pro přihlášení je nutné vytvořit skupinu minimálně 4 lidí ve věku 15 – 26 let a zaměřit svůj projekt na volný čas, sport, kulturu, životní prostředí, lidská práva (multikulturní prostředí), zdravý životní styl, sociální oblast, případně jiné důležité oblasti veřejného života.

Minulý rok mělo úspěch zejména zrekonstruování zahrady u spolku Vochomůrky, z.s.. To zahrnovalo i vybudování několika herních koutků, pro to, aby zahrada mohla sloužit jako místo setkávání pro rodiny s dětmi i veřejnost.

Vysoké návštěvnosti se těšilo i „Deskové odpoledne.“ Během něj dostalo mnoho mladých lidí příležitost podívat se za hranice anonymního prostředí počítačových her a zkusit si jejich deskové ekvivalenty. Ty totiž přinášejí i utváření přátel, se kterými je člověk během hraní v kontaktu.

Třetím úspěšným projektem minulého roku byla řada fyzioterapeutických workshopů s názvem „Mám zdravé nohy.“ Jejich náplní bylo seznámení dětí a mladistvých s důležitostí správného výběru obuvi potřebou dbát o své nohy a předcházet tak zdravotním problémům, které se zpravidla dostaví ve vyšším věku.

Pokud Vás tato příležitost zaujala, a chcete se dozvědět více informací, případně přihlásit svůj vlastní projekt, tak vše najdete na této stránce: https://plzensky.mladezkraji.cz/