Rubriky
Vzdělávání a jiné akce

DOBRODĚNÍ – vzdělávací semináře a workshopy pro dobrovolníky

I v dalším pololetí roku 2021 bychom rádi podpořili dobrovolníky různými typy vzdělávacích aktivit – seminářů, workshopů, stáží,  intervizních a supervizních setkání. Setkávání bude probíhat jednak v rámci DOBROVKAVÁREN, které otevřou svůj prostor od 6. 10. 2021 a dále v rámci nabídky vzdělávání pro dobrovolníky.

Po zkušenosti  realizace dobrovolnických vzdělávacích programů prostředí on line, připravujeme pro případ nepříznivých hygienických opatření i tuto formu vzdělávacích aktivit, kterými chceme podporovat osobní a profesní růst dobrovolníků

Kromě základního proškolení v oblasti práv a povinností dobrovolníka při vstupu do dobrovolnické služby, nabízíme opět i benefitový program DOBRODĚNÍ – nabídku různých seminářů, worshopů, dobrovolnických stáží, pedagogického studia a další.

Kromě základních informací o dobrovolnické službě připravujeme i další témata. Konkrétní náplň jednotlivých setkání bude upřesněna a případné změny včas ohlášeny.

Plánované termíny školení, seminářů a workshopů podzim 2021:

 • 22.10.2021 – 10.12.2021 Kvalifikační Studium pedagogiky volného času pro dobrovolníky pracující s dětmi
 • 23. 10. 2021 – základní in formace a aktuální dění v dobrovolnickém světě + Virtuální realita a jak ji použít v práci s klienty.
 • 5. 11. 2021 – základní informace a aktuální dění v dobrovolnickém světě + Myšlenkové mapy aktivní pomocník v životě i ve studiu – myšlenkové mapy nám pomáhají k tvoření nových nápadů, k lepšímu chápaní a také výrazně podporují naši paměť. Můžeme je použít například k učení, plánování, řešení problémů, tvoření projektů atd. Seznámení a praktické využití metody myšlenkových map.
 • POZOR!!! POZOR!!! ZMĚNA TERMÍNU!!! 12.11.2021 –  základní informace a aktuální dění v dobrovolnickém světě + Arteterapie barevná sebereflexe – odpočinkový program tvoření mandal s velkým potenciálem sebepoznání.

Průzkum atraktivity nabízených témat na druhé pololetí roku 2021:

 1. Management dětské skupiny  – jak připravit pro dítě, dětskou skupinu projekt dlouhodobějšího charakteru včetně plánování a ekonomiky, obsahu programu, zaměříme se na práci s prioritami dítěte, dětské skupiny apod., nabídka možností, jak trávit s dítětem, dětskou skupinou volný čas.
 2. Specifika dětí v problémových životních situacích, mladší školní věk  – práce s modelovými situacemi, do nichž se již pracující dobrovolník dostává, věková specifika mladších školních dětí, rizika práce s dětmi, nabídka mentoringových programů, které TOTEM, z.s. realizuje jako podporu rodin a dětí 6 – 15 let
 3. Specifika dětí v problémových životních situacích, starší školní věk – práce s modelovými situacemi, do nichž se již pracující dobrovolník dostává, věková specifika „náctiletých“, rizika práce s mádeží, ,  nabídka mentoringových programů, které TOTEM, z.s. realizuje jako podporu „náctiletých“   
 4. Osobní a profesní portfolio – jak vytvořit sběrnou i prezentační dokumentaci akce, projektu, dítěte, profesní
 5. ON LINE svět – jak ho užívat i jak mu nepodlehnout –  novinky, možnosti a aplikace v on line prostoru pro děti školou povinné, rizika a ohrožení on line světa pro děti. Kde je prostor pro dobrovolníka a jak podporovat dítě, aby užívalo, ale nepodléhalo?
 6. Jak podpořit dítě, aby chtělo a dokázalo „být ve škole úspěšné“ … tipy a nápady, metodická podpora pro dobrovolníky, kteří doučují děti a pomáhají jim na cestě za prožitkem úspěchu ve školní lavici.
 7. Když se slovům nedaří – jak podpořit děti s logopedickými problémy, praktické zkoušení a ukázky aktivit, kterými je s dětmi vhodné trénovat správnou výslovnost, základní aspekty práce logopedických asistentů.

Počet míst ve skupině je 10. Neváhejte a rezervujte si své místo na školení ještě dnes.