Rubriky
Dobroakce

Dny dobrovolnictví se první den, tedy ve čtvrtek 25.4.2024, ponesou v tématu stopovačky, qiuízování i tvoření

Regionální dobrovolnické centrum Plzeňského kraje organizuje spolu s dalšími 11 kraji a 50 organizacemi v Plzeňském kraji Dny dobrovolnictví 2024 v termínu 25. – 28. dubna 2024. První den oslavy dobrovolnictví ve všech jeho formách se ponese i v tématu vytváření loutek, SWAPu, školení seniorů v IT dovednostech nebo výletu se seniory do přírody.

V Nepomuku vyrobí hry pro seniory

Od 15 hodin se ve čtvrtek v Nepomuku koná workshop pro všechny dobrovolníky zaměřený na výrobu nejrůznějších motorických her, které pak při svých setkáních využijí senioři DPS Nepomuk a DKS Žinkovy. Společně nejen s dětmi z dětského domova Nepomuk vytvoříme sadu různorodých pomůcek, her, které budou sloužit k zábavnému procvičování koordinaci pohybů a udržování psychomotorických dovedností seniorů. A uvítáme nápady kohokoli dalšího,“ vyzývá k aktivitě Miroslava Beníšková z organizace Do Fénixu s důvěrou.

V Tachově budou šít maňásky


V malé dílně uprostřed starého města  v Tachově bude od 9:30 hodin konat setkání všech tvořivýc lidí, kteří chtějí přiložit ruku k dílu a pomoci paní Blažence, šikovné švadleně, vyrábět maňáskové bytosti, které pak „chodí“ na návštěvu do herny KATka. Děti se s loutkami smějí, hrají si s nimi a sdílejí s nimi svá tajemství. Loutka je jejich kamarád, který je nikdy nezklame. „Přidej se k paní Blažence a ušij loutku, která ponese radost, úsměv a tvůj krásný pocit,“ láká na DOBROakci, která se uskuteční v Pivovarské ulici, Blažena Smilová ze spoleku Sme Tu.


V Rokycanech budou SWAPovat

Víte, co znamená SWAP? Anglicky swap znamená vyměnit – a v rokycanské knihovně na Masarykově náměstí si budete moci 25. a 26. dubna od 9 do 18 hodin vyměnit svoje – již nepotřebné – oblečení za jiné, neokoukané. „Zbylé ošacení nabídneme po skončení akce charitě. A kdybyste měli zájem, chuť a čas přijít s námi celou akci připravit a seznámit se s možnostmi dobrovolnického zapojení v knihovně, jste srdečně vítáni,“ říká Jana Aubrechotová.

Zábavné odpoledne pro děti v Plzni za Plazou

Ve čtvrtek 25. 4. 2024 proběhne v parku za Plazou od 15 hodin zábavné odpoledne pro děti a jejich blízké. Akce je určena pro klienty programu včasné péče Klubíčko, terénního programu Com.pass a organizace Ponton, z.s. Pomáhají ji realizovat dobrovolnice – žákyně DM I SPŠ Dopravní Plzeň. Ty se o akci dozvěděly díky Regionálnímu dobrovolnickému centru Plzeňského kraje. Mottem akce je: Mít informace, vyzkoušet si a zažít… bezpečná cesta k dobrovolnictví. „Přidej se, třeba je to i tvoje cesta,“ zve za organizátory ze spolku Ponton, Michaela Šafránková.

Ekologie na stopovačce

Volnočasový klub Placka (TADY A TEĎ, o.p.s.) je svépomocná skupina pro děti ve věku 7-12 let, které žijí v sociálně znevýhodněném prostředí. „V rámci osvěty na téma ekologie pro děti pořádáme jarní stopovačku, pro jejíž realizaci uvítáme výpomoc dobrovolníků. Přijďte si s námi užít spoustu zábavy a také závěrečný piknik, při kterém vás seznámíme s dalšími možnostmi dobrovolnictví,“ shání  dobrovolníky z řad široké veřejnosti na akci, která se uskuteční ve čtvrtek od 15 hodin v plzeňském Borském parku, Jana Edelová.

Quzarium potrénuje mozek

Studentky plzeňského gymnázia připravily pro klienty Komunitního centra Diecézní charity Plzeň zábavné odpoledne plné vědomostních kvízů a jazykových her. „Zváni jsou všichni, kteří si chtějí procvičit češtinu nebo se jen příjemně pobavit. A zvlášť srdečně zveme ty, kteří by se chtěli zapojit dobrovolnicky do aktivit našeho centra pro děti i dospělé. Přijďte se seznámit a nahlédnout nám pod pokličku. Co všechno děláme a jak je možné nás podpořit,“ láká do prostor Poradny pro cizince v Cukrovarská 16 v Plzni od 17 hodin, Eva Klimentová.

Detailní informace o všech akcích pořádaných v rámci Dnů dobrovolnictví 2024 v Plzeňském kraji najdete zde.