Rubriky
Dny dobrovolnictví 2023

Dny dobrovolnictví podpoří Plzeňský kraj i Statutární město Plzeň

Dny dobrovolnictví v Plzeňském kraji proběhnou od 26. do 29 dubna 2023. Akce, která se koná kromě našeho regionu ještě v dalších pěti krajích, je oslavou dobrovolnictví v jeho nejrůznějších podobách. Letošnímu ročníku poskytli svoji záštitu hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták a primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Cílem organizátorů Dnů dobrovolnictví je seznámit širokou s tím, co to vlastně je dobrovolnictví, co přináší a kde všude pomáhá. Během čtyř dnů se setkají dobrovolníci, koordinátoři dobrovolníků, zástupci přijímajících i vysílajících organizací, klienti. Ale také podporovatelé, studenti, představitelé státní správy, regionální i místní samosprávy.

Akce je určena také těm, kteří buď zatím vůbec netuší, co to vlastně dobrovolnictví je, nebo váhají, zda se zapojit. Jsou to soukromé osoby – studenti, rodiny, senioři nebo firmy a jiné organizace, stávající i budoucí filantropové. „Přijďte i Vy, třeba najdete hodinu týdně pro dobrou věc, protože i hodina se počítá,“ láká na akci ředitelka Faiferlíková.

„Dny dobrovolnictví jsou tradiční kampaní, jejímž cílem je upozornit na práci tisíců dobrovolníků, kteří bez nároku na jakékoli ocenění věnují svůj čas, energii a pozornost někomu, kdo se v té samé chvíli nachází v situaci, kdy jen doprovod na úřad, hodina tlumočení, nebo společného učení znamená obrovskou podporu a pomoc,“ vysvětluje Vlastimila Faiferlíková, ředitelka Regionálního dobrovolnického centra TOTEM, které je spoluorganizátorem kampaně za Plzeňský kraj.

Organizátoři děkují za laskavou podporu Plzeňskému kraji i městu Plzni.