Rubriky
Dny dobrovolnictví 2023

Dny dobrovolnictví a DEKApro

Jak probíhaly Dny dobrovolnictví ve Spolku Touškov – Kozolupy? Zprávu poslala Blanka Antošová, srdce a hlava projektu DEKApro.

Začal nový týden, člověk by řekl, že se nic nového neděje. Čekalo nás společné setkání v úterý a čtvrtek, už to pro nás byla první novinka. Normálně se vidíme 1x týdně.

Druhou novinkou byl pocit v našich srdcích. Věděli jsme, že nejsme sami, kdo tento týden dobrovolničí. Dobrovolníci z celé České republiky připravili mnoho akcí pro širokou veřejnost, která se mohla zapojit do dobrovolných prací.  Tak bylo mnohem více dobrovolníků a šťastných srdcí a tváří. A proto tým DEKApro naplánoval dvě společné háčkování v kozolupské knihovně. Naše jádro se rozdělilo na dvě skupiny, abychom se do knihovny pro případný zájem vešli.

V úterý 25. 4. 2023 se rozbalovalo spousty došlých balíků, které vydali přes 230 ks čtverců. Čtverce přišly jako na zavolanou, abychom mohli sestavovat další deky pro Hospic svatého Lazara v Plzni.   Ten den holky přivezli 7 nových zkompletovaných dek. Prostě nádhera.  Pak přišla káva, čaj, dobroty, sranda a práce, která nás všechny pozitivně naplňuje. 4 hodiny utekly jako voda a šlo se domů. Bohužel žádný nový dobrovolník se neukázal.

Ve čtvrtek 27. 4. 2023 se háčkovalo, povídalo a kompletovala se speciální deka pro Oslavy Osvobození v Plzni, která bude v pondělí 8. 5. 2023 od 9 do 13 h k vidění na náměstí Republiky v Plzni, kde je DEKApro součástí programu. Přijďte se na nás podívat a omrknout naši práci. Do knihovny, za námi  přijely dvě dobrovolnice z obce Úterý a přivezly hotové čtverce.  Chvilku se ohřály, načerpaly zkušenosti a atmosféru DEKApro a odjely domů háčkovat.

V pátek na předávání ceny koordinátorům dobrovolníků Maják, které každoročně pořádá Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, Z.S., bylo moc příjemně. Srdce plesalo, oči slzely dojetím a atmosféra byla výborná. Tolik dobrolidí na jednom místě.  Po předání cen, paní Faiferlíková, ředitelka TOTEMu, začala povídat o našem projektu a já nic netušící zírala s otevřenou pusou, jak má všechno nastudováno. No a pak to přišlo, předání první deky od dobrých lidí spřízněných s TOTEMem. Během dnů dobrovolnictví se totiž deky pro DEKApro háčkovali na 3 místech, což jsem vůbec netušila. Všem moc děkujeme a těšíme se na další setkání.

Děkujeme TOTEM, za oslovení a možnost zařadit se do Dnů dobrovolnictví. A všem Vám přejeme hřejivý pocit u srdce, štěstí v očích a dobré nápady. O to přeci nám dobrovolníkům jde.