Rubriky
Co je u nás v regionu nového

Adra Klatovy slaví 3 roky

Dobrovolníci pomáhají lidem na Klatovsku již tři roky a 21.8. v 17:00 to na Kolonádě oslaví. Ten den to totiž budou přesně 3 roky, kdy do Klatov přijeli na koloběžkách z Ostravy nadšenci a dobrovolníci, kteří přivezli podporu z největšího dobrovolnického centra v ČR. “Přišlo nám jako krásný symbol, že vyjedeme z největšího centra a pojedeme otevřít dobrovolnické centrum do nejmenšího města ve kterém vůbec takové centrum je. Klatovy se díky takové instituci staly dospělým městem.” říká jeden z koloběžkářů Martin Opatrný.

“Tři roky jsou v životě města vteřinou, ale dobrovolníkům a sponzorům se za tu dobu podařilo změnit tolik lidských osudů a pomoct tolika lidem, že se to zdá až neuvěřitelné.” dodává k tomu vedoucí dobrovolnického centra Nikola Novák, “Ať už se jednalo o pomoc v krizových situacích, kterých jsme za poslední dobu zažili víc než dost, a při kterých se ukázalo, jak důležitá je pomoc lidí s dobrou vůlí nebo neméně důležitou dlouhodobou dobrovolnickou službu lidem, kteří se ocitli v tíživé situaci a jsou na ni sami. S hrdostí mohu říct, že tito dobrovolníci opravdu mění svět kolem sebe k lepšímu.”

Během oslavy výročí budou hosté moci shlédnout veselé divadlo jednoho herce Víti Marčíka ml. Malý princ, které je určené pro děti i dospělé a poslechnout si hudbu kapel Black Spring a Back Home. V rámci doprovodného programu bude možné si vyzkoušet gerontooblek, tedy jakýsi simulátor stáří, vydražit zajímavé zboží z charitativního obchůdku a zjistit více informací o působení dobrovolníků na Klatovsku. Třešničkou na dortu bude malování na obličej pro děti.

Vstupné bude dobrovolné a zván je každý, kdo má rád divadlo, hudbu a dobrou společnost.