Rubriky
Co je u nás v regionu nového

Úspěch a poděkování za Tříkrálovou sbírku Diecézní charity

Diecézní charita letos pořádala Tříkrálovou sbírku, za kterou jí patří velký dík. Události posledních dvou let srazily mnoho lidí na kolena. Ale také prověřily solidaritu a ochotu pomáhat. A během sbírky se ukázalo, kolik lidí stále nezištně pomáhá druhým a podpoří péči o nemocné, hendikepované, opuštěné… zkrátka své bližní v těžké životní situaci. Diecézi Plzeňské se letos podařilo během Tříkrálové sbírky vybrat více, než neuvěřitelných 5 900 000 Kč. Kde přesně budou peníze pomáhat se můžete podívat zde. Obdivujeme charitní pracovníky, kteří vše dělají již na hraně svých sil, a přesto se ještě snažili udržet tříkrálovou tradici živou. Díky nim a armádě dobrovolníků neztratí tříkrálová tradice kontinuitu a koledníci v lednu opět zaplavili ulice.

Přesto nás nejspíš čekají složité časy, do Charity přicházejí noví klienti hledající pomoc a na druhé straně ubývají kapacity, jak lidské, tak finanční. Budoucnost však vidíme optimisticky, Charita je nadále připravena pomáhat. Díky Tříkrálové sbírce začneme všichni rok 2022 dobrým skutkem, koledníci zase rozšíří radost a požehnání. Společnými silami znovu dokážeme, že každá koruna pomáhá tam, kde je potřeba. Děkujeme za podporu sbírky. Bude důležitější než kdy dřív.

Pokud byste se chtěli dozvědět něco víc o Oblastní charitě Klatovy, tak určitě přijďte 18. – 19. března na Dny dobrovolnictví v Plzeňském kraji, jejichž součástí bude i dernisáž výstavy dobrovolnických organizací, na které (nejen) ji budete moci najít.