Rubriky
Co je u nás v regionu nového

TOTEMoví dobrovolníci pečují o sestřičky z COVID oddělení FN Plzeň v RELAXAČNÍM KLUBU OÁZA

Nápad vznikl ve FN a po dohodě jsme oslovili dobrovolnice a dobrovolníky, kteří by chtěli vytvořit malou dobrovolnickou skupinu, která by různými způsoby pečovala malou chvilku o ty, které už téměř rok bez oddechu pečují o naše sousedy, kamarády a blízké.

 Na výzvu POJĎME SPOLEČNĚ PODPOŘIT TY, KTERÉ POTŘEBUJÍ SÍLU, KDYŽ NÁM NEMOC ZAKLEPE NA DVEŘE… reagovalo 11 dobrovolníků, kteří s laskavostí připravují čaj a kávu, kteří dokáží něco zajímavého tvořit a vyrábět u stolku jako pozvánku na společné tvoření a povídání, kteří pustí muziku nebo film z připraveného technického zázemí, kteří jemnou technikou dokáží namasírovat unavené dlaně nebo spánky, a kteří přinesou i další nápad, jak ulevit unavenému tělu a duši.

FN nám dala k dispozici každou středu od 15:30 do 19:30 hod. připravenou relaxační klubovnu v pavilonu 55 FN na Borech, který není určen pro pacienty žádného druhu. V klubovně jsou vytvořeny prostorové zóny pro posezení a popovídání, protáhnutí těla, tvoření, sledování filmů… FN každý týden upeče něco dobrého k zakousnutí a připraví vše pro uvaření kávy, čaje a přípravu dalších nápojů.

Včera ve středu 24. 3. 2021 se už potřetí otevřely dveře OÁZY- relaxačního klubu a věříme, že chvilka odpočinku s laskavou péčí přinese alespoň kousek energie do dalších dnů.