Rubriky
Co je u nás v regionu nového

Světový den vyprávění příběhů

20. března je Světový den vyprávění příběhů. Ač by se to našim babičkám zdálo neuvěřitelné, tak dnešní doba z i tak zdánlivě samozřejmé činnosti udělala něco, k čemu se mnozí dostanou pouze v online podobě. Storytelling, jak se tato disciplína nazývá, se z obýváků a ložnic přenesl do divadel a internetu. Náš život s roční izolaci od poklidného setkávání s lidmi mimo naší domácnost přináší mnohá, často i nenápadná úskalí.

Všichni vnímáme, neodbytný pocit odloučení od našich přátel a rodiny, kteří by mohli svými životními zážitky zpříjemnit a obohatit náš čas strávený s nimi nad šálkem kávy. Ale málokdo si uvědomuje, že ti, se kterými žijeme, nám mají často mnoho co říct. Navzájem jsme si zevšedněli, a proto máme pocit, že o druhých už všechno víme. A oni zase mají pocit, že nám nemají co povědět, protože by nás jejich příběhy nebavily.

TOTEMoví dobrovolníci letos připravili na TOTEMovém youtubovém kanálu několik vyprávění více i méně zkušených autorů. Pojďme se na ně podívat a zapřemýšlet nad tím, jestli je naše domácí mlčení zapříčiněné tím, že nemáme co říct nebo spíše strachem z toho, že nás nebude chtít nikdo poslouchat. Lidé totiž poslouchají rádi!