Rubriky
Co je u nás v regionu nového

Pomáháme, kde je třeba… pomáhají s námi…

Venku právě krásně sněží a my se vracíme k některým vánočním příběhům o dobru v nás. I v tomto případě jsme hledali pomoc dobrovolníků pro lidi v našem okolí.

Počátkem října 2020 se na TOTEM, z.s. obrátila s prosbou sociální pracovnice z Domova seniorů Dolní Setno (u Mladé Boleslavi), že hledají pomoc pro jednoho jejich klienta. V jejich domově je ubytován pan Zdeněk a v Plzni žije jeho slepý bratr Josef. Zdeněk je těžce nemocný a zaměstnanci chtěli jako dárek pro oba bratry uskutečnit každoroční vánoční setkání. Ale v situaci opatření kvůli COVID 19 a handicapu pana Josefa byla pro ně organizace setkání téměř nemožná.

Ve stejné době nabízela pomoc dobrovolnickou i zapojení firemního auta plzeňská firma Konplan, s.r.o. Když jsme probrali prosbu z Dolního Setna, dlouho netrvalo a slovo dalo slovo. Termín, plán, dobrovolníci i program návštěvy byl připravený a zanedlouho do TOTEMu dorazil report z uskutečněné výpravy od paní Venduly Linkové, která všechno ve firmě domluvila a zorganizovala.

 „V pátek 27.10. 2020 jsme vyrazili v počtu dvou mužů do Dolního Setna, abychom umožnili dvěma bratrům se setkat. Všechno dobře dopadlo, především díky vaší skvělé přípravě a organizaci ze strany Domova v dolním Setně.“

Přátelství a spolupráce už byla navázána a tak to nebyla návštěva poslední. Těsně před vánoci vyrazila výprava směr z Plzně do Dolního Setna znovu a Konplan automobil vezl spoustu radosti, energie a dobré pohody pro oba bratry i pro nás všechny z dobrovolnického centra a Domova seniorů, kam návštěva směřovala.

Děkujeme za skvělou spolupráci firmě Konplan,s.r.o., která setkání umožnila.