Rubriky
Co je u nás v regionu nového

Novou držitelkou čestného stipendia generála Pattona je dobrovolnice Simona Schmiedhuberová

Čestné stipendium generála George S. Pattona se uděluje každoročně během oslav 65. výročí osvobození města Plzně. Jeho sponzorem je Nadace Briana LaVioletta.

„Cílem tohoto stipendia je pomoci těm, kteří touží přispívat společnosti, ve které žijí, a umožnit jim naplnit si své sny a plány.“

V letošním roce obdržela toto ocenění Simona Schmiedhuberová. Ta je dlouholetou dobrovolnicí v Mezigeneračním a dobrovolnickém centru TOTEM, z.s. Věnuje se pravidelně patnáctileté autistické dívce a internetovému doučování. Také pomáhá na nepravidelných jednorázových akcích, které TOTEM organizuje.

Stipendium se tradičně udílí během Oslav svobody. Cenu předal předseda výboru Stipendia generála Pattona Petr Liška společně s plzeňským primátorem Martinem Baxou. Přítomni byli také major Joshua J. Passer, vedoucí Kanceláře pro obrannou spolupráci Velvyslanectví USA v Praze, a ředitelka Mezigeneračního centra TOTEM, z.s. Vlasta Faiferlíková. Vzhledem k letošním omezením se jich však nemohli zúčastnit Američané, kteří bývají na ceremoniálu přítomní. Online se nicméně připojili Doug LaViolette, zakladatel Nadace Briana LaVioletta, LaViolette Mosteller, výkonná ředitelka této nadace, a George Patton Watters, vnuk generála Pattona.