Rubriky
Co je u nás v regionu nového

Nabídka pro dobrovolníky: ŘÍJEN DOBRÝCH SKUTKŮ

Říjnové akce jsou přehlídkou nejoblíbenějších neziskovek mezi našimi dobrovolníky a rozhodně stojí za to je navštívit.

Já se chystám do Benediktu v Železných horách, kde žijí k komunitním domě společně lidé s i bez postižení a pod rukama jim vznikají krásné výrobky. A také do moravského kláštera Porta Coeli, který mne už loni svým kouzlem naprosto uchvátil. Rozhodně stojí za to vyrazit i do třeboňské záchranné stanice nebo ParaZoo podpořit chlupaté i opeřené kámoše.“    Zuzka z Tamjdemu

VÍKEND V ZÁCHRANNÉ STANICI 1. – 3. 10.

Vydej se s námi do Třeboně na pomoc záchranné stanici pro zraněná zvířata. Budeme pomáhat zvířecím obyvatelům stanice, seznámíme se s chodem organizace, pomůžeme s opravami a nátěry voliér, připravíme zahradu na zimu, zapojíme se při výrobě lávek a mnohem více. Čeká tě víkend na čerstvém vzduchu v překrásných jižních Čechách.

ČTVRTEK V PARAZOO 7. 10.

Na této jednodenní akci se vydáme do ParaZOO, kde bydlí zvířata, která byla zachráněna a léčena v záchranné stanici ČSOP Vlašim, ale pro trvalé následky jejich zranění již nemohou být vypuštěna zpět do volné přírody. Pomůžeme s úklidem voliér a zahrady, kosením, hrabáním rostlin a podobně. Poznáš spoustu chlupatých i opeřených zvířecích kamarádů.

NA POMOC LIDEM S POSTIŽENÍM 8. – 10. 10.

Pojeď s námi pomoci lidem s mentálním postižením. Benediktus je komunita v Železných horách, kde tito lidé pracují, vaří, tvoří, hrají, baví se a oslavují společně s jejich kamarády. Nás zde čeká opravdu různorodé práce. Přes spárování a natírání roubené sušárny a dalších dřevěných staveb až po zpracování bylin a výrobu džemů a kompotů.

NA VÍKEND DO MORAVSKÉHO KLÁŠTERA 29. – 31. 10.

Láká tě strávit noc v klášteře , jehož historie se píše už od 13. století? Spolek Hojnost se v klášteře Porta Coeli snaží obnovit staré ovocné sady a zahrady. Nás čeká jejich čištění od náletových dřevin, vyřezávání větví, které následně odneseme ze sadů dolů, kde se budou pálit. Čeká tě také prohlídka magického kláštera a po práci místní výborné pivo.

Moc si přejeme letos propojit co nejvíce dobrovolníků s českými neziskovkami, které stojí o pomoc. Napínáme všechny síly, aby se akce mohly uskutečnit a vyrážíme na ně také.

Budeme rádi, když se přihlásíš na některou z říjnových akcí (klidně hned na všechny ?) a třeba s sebou vezmeš kamaráda, kolegu nebo klidně celou partu – každá pomocná ruka moc pomůže! ! ?

Těšíme se na společné chvíle – s lopatou, ešusem, ranní kávy i večerní táborák! ?

Tvůj Tamjdem tým!

Máš otázky?
Napiš milé koordinátorce Elišce: eliska.sapikova@tamjdem.cz

www.tamjdem.cz

facebook.com/Tamjdem/