Rubriky
Co je u nás v regionu nového

Na Čechovce tam to žije!!!

Na Čechovce to vážně žije! Komunitní centrum Čechovka se stalo vítaným doplňkem ubytovny v Čechově ulici, náhradního domova pro děti i rodiče ukrajinských uprchlíků, od začátku roku 2023. Nabízí pestrý program, který zahrnuje dopolední klub s programem pro malé děti Kulíček a odpolední otevřený klub Duha, kde si děti mohou zahrát stolní hry, společenské hry, popovídat si, užít si karaoke, zkouknout film a udělat si kino nebo něco společně uvařit. Celý tento skvělý program nekončí pouze v klubovně, kuchyňce a komunitní jídelně – přesně naopak! Na zahradě se nachází útulná pergola s grilem a dětské hřiště s nejmodernější skluzavkou a houpačkami. A když na to přijde, programy nacházíme i mimo Čechovku po celé Plzni.

Ubytovaní zde nejenže pečují o zahradu, ale společně i v rodinách oslavují radostné chvíle a tvoří krásné společenství. Každý čtvrtek odpoledne je k dispozici poradenství, tematické workshopy k legislativním změnám a podpora při jednání na úřadech. A kdo potřebuje doprovod a tlumočení, nemusí váhat – stačí se obrátit na naši tlumočnici Marušku.

Komunitní centrum Čechovka není pouze místem setkávání, ale skutečným místečkem plným radosti, podpory a přátelství. Je nám ctí být součástí této úžasné komunity!

Rádi bychom touto cestou vyjádřili upřímné díky za nepostradatelnou finanční a další podporu, bez které by KC Čechovka v letošním roce nemohlo tak úspěšně fungovat. Velké díky patří Ministerstvu práce a sociálních věcí, které nám poskytlo klíčovou finanční podporu pro první polovinu roku 2023 a rozjezd centra, umožňující nám nabízet rozmanité programy a aktivity.

Děkujeme také Lékařské komoře v Plzni a Nadaci Terezy Maxové za jejich štědrý příspěvek, který nám umožnil pokračovat v nabídce programů pro děti i dospělé v druhé polovině roku 2023.