Rubriky
Příběhy dobrovolnictví

Michael EXPERTNÍ DOBROVOLNÍK v době COVID – 19 i po ní

Cesty k dobru = dobrovolnické práci mohou být nenápadné, ale spolehlivě vedou člověka k pocitu smysluplnosti, radosti a naplnění. Snažíme se zachytit ty krásné příběhy, protože mohou být velkou inspirací pro každého z nás… Jedním z mnoha druhů dobrovolnictví je EXPERTNÍ dobrovolnictví, kdy člověk předává kus své profese, svého know how … Jedním z našich expertních dobrovolníků je Michael. On sám o své cestě k „dobru“ napsal:

„V době kdy u nás propukla šílenost okolo Corony a všem se nám změnil životní standard a také i pracovní plán… rozhodl jsem se něco dělat a přidat v této složité době ruku k dílu. Rozhodl jsem se tedy zapojit jako dobrovolník do Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s. ?

Samozřejmě se u nás doma taky dělal styl #rouškyvšem. Já jsem na tohle špatnej… a tak jsem je dokázal zadarmo maximálně roznést kde bylo potřeba. Jako dobrovolník jsem několikrát vyrazil na nákup a vyzvednutí léků seniorům.  Je to asi osud, ale o týden později padla výzva, že svým seniorům a klientům chtějí v TOTEMu dělat online rozcestník – měsíčník s informacemi, kurzy a dalším. Tohle je to s čím dokážu a chci pomoci… a tak jsem se přihlásil.

Nakonec vznikl na Youtube TOTEMový rozcestník za květen, červen a závěrečné video – film: Tak trochu jiné Ukončení TOTEMového roku.  Jsem rád, že tahle výzva od Veroniky a Vlasty přišla (sociální pracovnice v SAS pro seniory a ředitelka organizace – poznámka pod čarou) … A KDYBY KAŽDÉ VIDEO UDĚLALO RADOST V TĚŽKÝCH DOBÁCH DOMA JEN JEDNOMU KLIENTOVI MEZIGENERAČNÍHO CENTRA – SVŮJ SMYSL TO MĚLO.“

CELKEM ZA 3 MĚSÍCE:
  • 30 videí
  • 21.300 zobrazení
  • 2.500 sledovanost
  • 796 jedinečných diváků
  • 246,2 hodin sledování videí

Závěrečné video: https://youtu.be/VzyOu6EBrlQ

YT kanál: http://youtube.com/channel/UC41F4GZyAcfUK7ucqTFvlow

Michael si dobrovolnictvím našel společnou cestu a tak po ukončení Nouzového stavu zůstává i nadále naším expertem na sociální sítě, školí nás zaměstnance TOTEMu, abychom si ve světě technologií dokázali poradit, připravuje s Veronikou další plán na oblíbené on- line programy pro všechny, nejen TOTEMové, seniory. Přináší nové nápady a výzvy. My jsme rádi, že si nás objevil a dává mu smysl přinášet nám nové výzvy a také je s námi společně naplňovat. A doufáme, že i on je rád, že jeho práce přináší radost a pohodu mnoha seniorům a lidem, kteří z různých důvodů nemohou dorazit na program sem k nám do TOTEMu nebo jinam mezi přátele.