Rubriky
Co je u nás v regionu nového

Letní příměstský tábor Hnědé pírko aneb Na samotě, u lesa

Pod záštitou Regionálního dobrovolnického centra připravilo Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s. příměstský tábor plný zážitků pro děti, co si chtěly prázdniny pořádně užít. Tábor pro 15 dětí ve věku od 6 do 12 let byl financován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy za účelem opětovného zapojení dětí do kolektivu.

Letošní rok nebyl pro děti snadný. Proto jsme se snažili vytvořit co nejlepší prostředí pro to, aby děti skloubily všechny aktivity, které přes rok nemohly dělat. Od pondělí 2.8. do pátku 6.8. od 8 do 16 hodin je čekal pestrý program nabitý výlety, sportovními zážitky, kreativním tvořením, návštěvou zajímavých míst a hrami, které k táborům neodmyslitelně patří. Snažili jsme se programy vytvořit tak, aby děti trávily co nejvíce času venku, měly přirozený pohyb a v kolektivu navazovaly nová přátelství a zároveň, aby se dozvěděly co nejvíce o světě kolem nich a zažily si vše, co si pří distanční výuce si nemohly vyzkoušet.

Děti ochutnaly domácí čerstvé sýry na rodinné ekofarmě v Útušicích, kde se zároveň dozvěděly o životě tamních zvířat. Na besedě se včelařem zjistily, jak žijí včely a proč jsou pro nás důležité. Na vlastní kůži si vyzkoušely práci s řezačkou při výrobě zápisníků. Vytvářely hmyzí domečky a učily se, jak pracovat s ingrediencemi v kuchyni, aby si mohly něco dobrého uvařit. S lektorku canisterapeutické fenky Máji si povídaly o životě pejsků a jejich potřebách. V místním zahradnictví „Zahradnictví Písař“ byl dětem představen život v džungli a nabídnuta ochutnávka zralých hroznů. Na závěr týdne jim byly zábavnou formou představeny kultury a tradice zemí Španělska a Německa.

O děti se staral jak profesionální tým pracovníků, tak tým dobrovolníků, kteří se děti snažili motivovat, naučit je něco nového a poznat nepoznané a především si užít, co největší zábavu.

Další campy pokračují až do konce srpna.