Rubriky
Co je u nás v regionu nového

Konference dobrovolnictví v kultuře a umění

Kultura a umění mají obrovský potenciál vzájemně propojovat jedince a společnost. A to samé platí o dobrovolnictví. Jak se aktuálně „daří“ dobrovolnictví v kultuře v České republice? Jaké jsou jeho formy, na jaké naráží bariéry a co je pro něj největší výzvou do budoucna? To vše bude tématem Konference dobrovolnictví v kultuře a umění. Ta proběhne online 13. – 14. října.

Tato akce je určena všem, kterým není osud dobrovolnictví v kultuře lhostejný, a těm, kteří by se do něj chtěli zapojit do budoucna – zkušeným i novým dobrovolníkům, zástupcům kulturních organizací, představitelům veřejné správy a každému, kdo se zajímá o téma kultury a dobrovolnictví. Pro ochutnávku toho, v čem spočívá dobrovolnictví v kultuře a umění, se můžete o víkendu 25. – 26. září zúčastnit plzeňské akce Víkend otevřených ateliérů. O té si na našem webu budete za pár dnů také přečíst.

Konference probíhá u příležitosti desetiletého výročí Evropského roku dobrovolnictví 2011. Jejím cílem je shrnout, co se za uplynulých 10 let událo v jednotlivých oblastech (kulturní dědictví, živé umění, muzea a galerie, knihovny atd.). Kromě toho se představí inovativní iniciativy iniciativy z různých kulturních odvětví. Ty budou následovat praktické workshopy a setkání po celé České republice.

Konference se koná pod záštitou ministra kultury pana PhDr. Lubomíra Zaorálka.