Rubriky
Co je u nás v regionu nového

Inspirace, Vzdělávání a Smích!   První DOBROvíkend se opravdu podařil

V minulém víkendu se uskutečnil náš první pilotní DOBROvíkend, který byl plný inspirace, vzdělávání a smíchu!  Během dvou dnů bylo uspořádáno celkem 5 vzdělávacích workshopů, určených jak pro naše dobrovolníky, tak i pro ty, kteří pracují s dobrovolníky napříč celým Plzeňským krajem.

Workshopy zahrnovaly širokou škálu témat, od kouzlení s myšlenkovými mapami, přes tvorbu prezentačních videí v programu Canva až k tomu, jak lépe přistupovat k osobám s Aspergerovým syndromem, aby se vytvořilo inkluzivní prostředí pro všechny i v našich projektech a dobrovolnických aktivitách.

A to není vše! Byly tu také hudebně hravé workshopy, kde se účastníci učili techniky uvolnění stresu a zlepšení dovedností komunikace skrze hudbu a taneční rytmus.

Každý kurz byl plný nových dovedností a objevů, což bylo možné díky našim skvělým lektorům.

Celý víkend byl pro nás všechny o mnohem více než jen nových zkušenostech, vědomostech a dovednostech; byl o budování vztahů a posilování propojení ve světě dobrovolnictví. V pátek jsme na workshopech uvítali 21 účastníků a v sobotu se vzdělávalo 24 dobrovolníků a koordinátorů.

Věříme, že každý odjel s nabitým batohem plným inspirace, nových přátel a energie pro nová dobrodružství ve své dobrovolnické práci.

Děkujeme všem za úžasnou atmosféru a za to, že jste s námi strávili tento nezapomenutelný víkend!