Rubriky
Aktuálně hledáme

Hledáme dobrovolníky v Plzeňském kraji

Regionální dobrovolnické centrum Plzeňského kraje ve spolupráci s Plzeňským krajem  a partnerskými dobrovolnickými centry v regionu vyhledává a koordinuje dobrovolníky z celého Plzeňského kraje. Vytváříme síť těch, kteří pomoc potřebují a těch, kteří dobrovolníky proškolí, legislativně ošetří, pojistí a vyšlou tam, kde jsou potřeba. Během zaškolení dobrovolník získá všechny potřebné informace o dobrovolnictví v souvislosti pandemií Covid-19 – jaké jsou možnosti zapojení, jaká jsou rizika, s jakými situacemi se při dobrovolnické činnosti může setkat. Po proškolení dojde k podepsání dobrovolnické smlouvy a dobrovolníka následně kontaktuje koordinátor/ka dobrovolníků v dané organizaci nebo lokalitě.

Hledáme dobrovolníky  z celého Plzeňského kraje, zkušené i nováčky… V konkrétním místě je zapojíme a pod vedením dobrovolnického koordinátora nebo kontaktní osoby v zařízení, nabídneme práci, která bude přinášet radost a užitek nejen těm, kteří pomoc potřebují ale i těm, kteří ji přinášejí.

S čím můžete pomoci?

  • Osamělým seniorům nebo maminkám samoživitelkám, lidem s různým druhem omezení nebo těm, co se dostali do karantény nakoupit, vyzvednout léky, dojít na poštu a naplnit případně jiné potřeby, které si momentálně nemohou naplnit sami,
  • pomoci dětem  on line s přípravou  do školy,
  • a další věci, které přináší nezvyklá doba

Jste obec, organizace a hledáte dobrovolnickou podporu pro své klienty, občany, sousedy?  Kontaktujte nás telefonicky nebo e-mailem. Oslovíme dobrovolníky, kteří mají zájem pomáhat v oblasti vaší činnosti, kontaktujeme nejbližší dobrovolnická centra a propojíme vás navzájem.

Kontaktní osoba: Bc. Vlastimila Faiferlíková  email: faiferlikova@totemplzen.cz telefon: 736 489 755

Potřeba dobrovolníků je velká a připravujeme se na jejich delší časové zapojení. Proto na všechny dobrovolníky apelujeme, aby i přes své „nasazení“ nezapomínali na své zdraví, dodržovali protiepidemická opatření a udržovali se v psychické pohodě.