Rubriky
Vzdělávání a jiné akce

Druhý termín školení pro koordinátory dobrovolnictví

Vzhledem k vysokému zájmu o školení koordinátorů dobrovolnictví jsme se rozhodli uspořádat druhé kolo pro ty, na které se v prvním termínu nedostalo. Díky tomu nám nyní zbývají ještě tři poslední místa pro další zájemce.

Školení je určené pro všechny, kteří v jakékoli oblasti dobrovolnické pomoci koordinují skupinu dobrovolníků a mohly by se jim hodit informace, zkušenosti a dovednosti v oblastech:

  •  legislativní rámce dobrovolnictví, zákon o dobrovolnické službě, akreditace dobrovolnického projektu MVČR
  • management dobrovolnictví (od stanovení cílů organizace v oblasti dobrovolnictví, přes pohovory s dobrovolníky, po péči o dobrovolníky – jak je získat, jak o ně pečovat, aby pracovali dobře a s chutí, jak dobrovolníky koordinovat a eliminovat zbytečné ztráty energie)
  • sdílení zkušenosti ostatních organizací, které s dobrovolníky pracují
  • co je supervize, intervize, metodické vedení
  •  financování dobrovolnictví a fundraising
  • a další témata, která nám přináší dobrovolnický život

Absolventi školení se mohou přihlásit ke zkoušce k získání kvalifikace v rámci Národní soustavy kvalifikací (NSK) Koordinátor dobrovolnictví. Pro získání osvědčení o účasti je nutné vyplnit celý registrační formulář (viz. níže)

Protože čas opravdu nepřeje skupinové výuce „face to face“, která je nejlepší a nejefektivnější, pilotně s první skupinou zájemců vyzkoušíme, jaké to bude v online prostoru.

Začínáme 6.3.2021 od 9:30 do 16:30. Další navazující setkání domluvíme přímo se skupinou na základě zkušenosti z první schůzky. Pracovat budeme v prostředí ZOOM. Odkazy pošleme na základě přihlášky. Pokud vás naše nabídka oslovila, přihlaste se viz. níže.

Školení koordinátorů dobrovolníků nabízíme v rámci aktivit Regionálního dobrovolnického centra PK zdarma.

Osobní údaje budou použity pouze pro Vaše kontaktování a vystavení osvědčení o účasti. V případě, že osvědčení nechcete, nevyplňujte adresu ani datum narození.

Chyba: Kontaktní formulář nebyl nalezen.