Rubriky
Dny dobrovolnictví 2022

Dobrovolnictví v obcích, seniorské dobrovolnictví = téma podporované MPSV

Vybudovat v obci „místo pro setkávání se“, kde mohou všichni společně budovat komunitu, podporovat se mezigeneračně, organizovat akce a poskytnout si navzájem prostor pro vyšší kvalitu života, je snem nejenom seniorským. Dobrovolnictví je fenomén, který toto komunitní soužívání pomáhá budovat, rozvíjet se a dává mu to „něco“, co člověka baví a chce být u toho.

MPSV vyhlásilo soutěž Obec přátelská rodině a seniorům pro rok 2022. Žádosti o poskytnutí neinvestiční dotace (přihlášky) je možné zasílat do 31. března 2022. Metodiku soutěže a Dotační žádost o poskytnutí neinvestiční dotace MPSV ze státního rozpočtu na realizaci prorodinných a proseniorských aktivit na místní úrovni pro rok 2022 naleznete na https://www.mpsv.cz/web/cz/obec-pratelska-rodine-a-seniorum-2022.

Zaujalo vás téma seniorského dobrovolnictví? Máte zájem o více informací? Chcete jako obec zkusit štěstí a připravit projekt pro rozvoj aktivit pro seniory, rodiny se zapojením dobrovolnických činností a aktivit? Na Dnech dobrovolnictví v Plzeňském kraji můžete získat inspiraci, kontakty, informace a DOBROU energii. 18.3.2022 – 19.3.2022 se na vás těšíme v DEPO 2015.