Rubriky
Dny dobrovolnictví 2023

Dny dobrovolnictví 2023: Co nás vlastně čeká?

Dny dobrovolnictví jsou tradiční kampaní, jejímž cílem je upozornit na práci tisíců dobrovolníků, kteří bez nároku na jakékoli ocenění věnují svůj čas, energii a pozornost někomu, kdo se v té samé chvíli nachází v situaci, kdy jen doprovod na úřad, hodina tlumočení, nebo společného učení znamená obrovskou podporu a pomoc.

Aktivity Dnů dobrovolnictví 2023 v Plzeňském kraji:

  1. Zahajovací konference v Ostravě
  2. Dobrovolnické akce a aktivity v rámci regionu
  3. Maják poděkování a ocenění pro koordinátory dobrovolnictví v PK

Zahajovací konference proběhne 26. 4. 2023 v Ostravě, kde bude Plzeňský kraj svým příspěvkem reprezentovat za RDC PK TOTEM, z.s. Bc. Vlasta Faiferlíková  a Maria Tatarchuk. Na Panel zástupců Odborů krizových řízení jednotlivých krajů ke spolupráci krajů a neziskového sektoru, který moderuje Josef Koláček, byli pozváni i zástupci Odboru bezpečnosti a krizového řízení Plzeňského kraje.

V průběhu dalších dnů (25. – 30.4.2023) budou probíhat různorodé dobrovolnické akce a aktivity formálních i neformálních skupin v rámci celého našeho regionu. Všechny dobrovolnické aktivity budou, rozčleněné po jednotlivých krajích, prezentovány na www.dnydobrovolnictvi.cz 

V tomto okamžiku probíhá příprava webových stránek a dobrovolnických aktivit.

Významnou akcí, která bude součástí Dnů dobrovolnictví 2023, bude už druhý ročník poděkování koordinátorům dobrovolnictví a ocenění Maják, která se odehraje  28.4. 2023 od 16:30 v TOTEM, z.s. Kaznějovská 51, Plzeň – Bolevec, jehož myšlenku jsme v loňském roce jako první v České republice společně „vykopli“ a jehož se stal patronem za PK i v roce 2023 pan hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

K velké radosti se k myšlence ocenění koordinátorů dobrovolnictví postupně přidávají další kraje, v letošním roce Moravskoslezský, Ústecký a Jihomoravský.