Rubriky
Vzdělávání a jiné akce

Den otevřených dveří dobrovolnictví v PK v Pošumaví 

  • Kdo jsou dobrovolníci a dobrovolnice Pošumaví a co dělají?
  • Jste jedním z nich?
  • Podělte se s námi o váš příběh a staňte se inspirací pro další

Pavel pomáhá oživit Prácheňsko, kam od mala chodí. Proč? Mrzí ho, že se zbytky hradeb postupně ztrácí v zeleni a zároveň, že Město Horažďovice „značku“ Prácheň vůbec nepoužívá. Přitom, jak říká, jinde se k ní hrdě hlásí – 40 km daleko je Prácheňské muzeum v Písku nebo Pivovar Protivín Platan vaří Prácheňskou perlu. Když se naskytla příležitost připojit se k iniciativě obnovy Práchně, neváhal. Jako dobrovolník pomáhá s vytvářením questingové hry, která má zábavnou formou oživit cestu z Horažďovic na hradiště. Pomáhá šířit informaci o plánované hře a získávat pro ideu oživení prácheňského hradiště společenskou podporu. A jeho slovy: „Jsem obyvatel Horažďovic a ty mi nejsou lhostejné. Chci pro ně také něco udělat, něco posunout a něco tady změnit. A oživení Práchně a vztahu k Práchni – i jako k místní značce, na kterou bychom měli být hrdí a kterou bychom měli využívat – je jedna z cest.“. 

Máte to podobně?  Chtěli byste také inspirovat druhé? Nebo se zapojit a poznat nové lidi?

Dorazte 4. 10. v 15:00 na Spolu v Pošumaví: diskusní setkání o dobrovolnictví v Muzeu Lamberská cesta v Žihobcích, setkejte se s Pavlem a dalšími aktivními Pošumaváky.

Pořádá MAS Pošumaví, z.s., Regionální dobrovolnické centrum Plzeňského kraje TOTEM, z.s., Muzeum Lamberská stezka a Infocentrum Žihobce.