Rubriky
Co je u nás v regionu nového

Co je Run for ProCit?

Ku příležitosti Světového dne porozumění autismu, který se po celém světě slaví 2. dubna pořádá ProCit již tradičně každým rokem charitativní rodinný běh Run for ProCit. Výtěžek z této akce je poté věnován na realizaci vzdělávacích a sportovně-relaxačních pobytů pro děti s poruchou autistického spektra a jejich rodiny.

Run for ProCit je charitativním modrým během pro celou rodinu. Zúčastnit se ho tedy může každý. Připraveny bývají tratě v délce 2 a 5 km. Zpestřením pro běžce dobrodruhy bývá dobrovolný úsek trasy s modrým překvapením. Běh se již tradičně koná na území Borského parku.

Pro registrované běžce je každý rok připraven startovací balíček a v závěru akce probíhá vyhlášení a ocenění tří nejlepších běžců a běžkyň z každého běhu.

Pro všechny je tento den zajištěn bohatý doprovodný program. Pro děti jsou připraveny další sportovní aktivity, skákací hrad a malování na obličej. Dospělí si v minulých letech mohli například prohlédnout obrázky našich klientů v rámci putovní výstavy Art with autism, poslechnout písničky Vlaďky Bauerové, vydražit hokejové a fotbalové dresy nebo si jen odpočinout u dobré kávy a jídla.

Podrobnější informace k letošnímu ročníku běhu naleznete na https://www.runforprocit.cz/.

Převzato z http://www.autismusprocit.cz/index.html