Rubriky
Lidé na konferenci

Charlotte Šulc – koordinátorka dobrovolníků Krajská zdravotní a.s., Chomutov o.z.

Vystudovala SZŠ v Chomutově, po maturitní zkoušce studovala 4 semestry porodní asistence. V roce 2020 nastoupila jako dokumentační sestra na ortopedické oddělení. Od roku 2021 je koordinátorkou dobrovolnického programu v Krajské zdravotní a.s., nemocnice Chomutov o.z. V listopadu 2021 absolvovala kurz Koordinátor dobrovolnictví ve zdravotních službách v IPVZ Praha, který byl pro ní velkým přínosem pro znovu rozjetí dobrovolnictví, které převzala s počtem 0 aktivních dobrovolníků. Nyní dálkově studuje všeobecné ošetřovatelství a kurz kompletní krizové intervence. V odvětví dobrovolnictví se nadále vzdělává pomocí workshopů, seminářů atd.

Zachraňuje a kastruje pouliční kočičky, a tak se pro ní i dobrovolnictví stalo srdeční záležitostí. V Chomutovské nemocnici postavila program hlavně na jednorázových akcích, které sklidily velké úspěchy.

V roce 2023 se jako druhá koordinátorka přidala nutriční terapeutka Eliška Nováková, DiS. Nyní mají 24 aktivních dobrovolníků, což je na malé město úspěch. Obě mají velmi kladný vztah ke zvířatům, Charlotte má zachráněných 30 koček a dalších 15 v adopčních rodinách, pejska, hlodavce. V nemocnici se snaží rozjet felinoterapii, protože zvířata jsou pro lidi velmi důležitá. Začátkem roku 2024 se jim podařil první vstup canisterapeutického pejska na odd. ONP. Obě koordinátorky se účastní mnoha akcí jako dobrovolnice. Obě jsou důkazem toho, že i když jejich hlavní povolání na plný úvazek je sestra a nutriční terapeut, tak ve svém volném čase se jim podařilo vybudovat z počtu 0 – 24 aktivních dobrovolníků, což je na malé město opravdu velký úspěch. Vybudovaly tým lidí, které spojuje smysl pomáhat.