Rubriky
Archiv

Aktuální informace pro dobrovolníky pro pomoc Moravě 2021/2

Všechny zveřejňované informace přinášíme ve spolupráci s Regionálním dobrovolnickým centrem Jihomoravského kraje  D67. Pokud budete mít při využití informací a kontaktů, které jsme vám poskytli, nějaký problém, dějte nám o tom prosím vědět na FB Dobrovolnické centrum 67 – je to běh na dlouhou trať. Ne vždy vše v praxi funguje tak, jak by mělo. Na místě je trpělivost. Děkujeme!

Přijíždějte plně zásobeni jídlem. Situace v oblasti se hodně mění. Nepočítejte automaticky se servisem ze stran obcí.

DŮLEŽITÁ INFORMACE:

Postižené obce jsou od dneška oficiálně rozděleny do dvou skupin podle spádovosti. Podle tohoto seznamu se proto orientujte v případě, že máte v plánu jet pomáhat přímo na místo:

HODONÍNSKO: Hodonín, Pánov, Lužice, Mikulčice

Volejte předem na jedno z těchto čísel (od 8 do 20 hod): 720 543 278, 720 543 275, 720 543 270, 773 645 283, 773 642 696, 773 643 274

Auto zaparkujte na parkovišti u Kulturního domu Hodonín – odtud vás odveze autobus na místo. První autobus vyráží v 8:00.

Další informace (např. jaká materiální pomoc je a není potřeba) naleznete na facebookové stránce Dům kultury Hodonín Děkujeme za veškeré poskytnuté informace.

BŘECLAVSKO: Hrušky, Moravská Nová Ves

Auto zaparkujte na letišti Břeclav – autobus vás odveze přímo na místo.

Kontakt v případě potřeby: krizovy.stab@breclav.eu

POTRAVINY

Potraviny nabízejte na telefonním čísle: 773 643 778 (zvažte, zda je nutné je vozit z velké dálky, případně raději pošlete finanční částku).

Potravinový stan Hodonín u Úřadu práce – zajišťuje příjem a distribuci potravin. Přímo na místě je pro všechny dobrovolníky možnost se najíst a napít, vzít si opalovací krém apod.

TECHNICKÉ PROFESE: stavbyvedoucí, klempíři, tesaři, pokrývači, statici, zedníci, logistici

vezmou vás opravdu všude, je obrovská poptávka!!!

buď sledujte fb stránky viz. níže, nebo napište vaši nabídku do zpráv přímo nám a práci vám zařídíme

FB STRÁNKY K POMOCI:

Pomoc Hodonínsku a Břeclavsku – zde je možné reagovat na nabídky a poptávky

Dobrovolnická pomoc po břeclavském tornádu – Kulturní dům Hodonín

Jakékoli vaše nabídky, komentáře a zkušenosti, které můžeme v terénu využít,  pište do zpráv FB Dobrovolnické centrum 67. Jednou za tři hodiny budou zpracovány. Děkujeme, že pomáháte.