Rubriky
Co je u nás v regionu nového

Adra zve na Vánoční besídku v Klatovech

Přátelská atmosféra, dobré jídlo, zábavný program. To vše v jeden čas na jednom místě a navíc pro dobrou věc. Tak to vypadá každý rok na Vánoční besídce ADRA. Letos bude navíc součástí besídky loutkový vánoční příběh v podání neobyčejně talentovaného herce Víti Marčíka mladšího. Notoricky známý příběh podává osvěžující a zábavnou formou pro malé i velké. Následovat budou méně i více známé vánoční písně v podání Šumavského sběru a také dětských pěvců pod vedením Lýdie Kollrosové z Člověka v tísni v Klatovech.

„Máme radost, že se nám i letos podařilo sehnat velmi šikovné umělce a nabídnout program, který má skutečnou kvalitu,“ řekl nám k besídce Nikola Novák z klatovské Adry, „hlavním smyslem besídky je ale, již od prvního ročníku, setkávání a načerpání sil a správné nálady pro nadcházející vánoční čas. Věříme, že i letos budou návštěvníci odcházet spokojeni,“ dodává.

Občerstvení, které je nedílnou součástí, zajišťují dobrovolníci, kteří přinesou napečené vánoční pochutiny. Letos je ovšem připraven ještě bonus spočívající v ukrajinském vánočním občerstvení. „Děvčata z ženského ukrajinského klubu, který se zformoval v rámci centra pomoci Ukrajině chtěla vyjádřit vděk, že mohou trávit Vánoční čas v bezpečí a nabídli proto, že připraví pohoštění pro návštěvníky,“ vysvětluje Lydie Kollrosová, která má na starost koordinaci práce s uprchlíky za Člověka v tísni.

Besídka se koná v pátek 16.prosince od 18 hodin v sále Střední školy zemědělské a potravinářské v Klatovech. „Rád bych poděkoval a jejímu řediteli panu Smolíkovi, že nám poskytli přístav. Akce je otevřená pro všechny a vstupné je dobrovolné. Vybrané prostředky budou využity na rozvoj dobrovolnictví u seniorů v Klatovech,“ uzavírá Nikola Novák.