Rubriky
Vzdělávání a jiné akce

Plzeňský kraj obhajuje titul Neziskovka roku

V loňském roce získala titul Neziskovka roku, což je jakýsi „Oskar“ na poli profesionalizace neziskového sektoru, Plzeňská krajská rada dětí a mládeže.

A v tom letošním se do semifinále, tedy 5 nejlepších, probojovaly hned 2 organizace – Občanské sdružení ProCit, z.s. a Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s. Pro obě organizace můžete hlasovat v anketě pro veřejnost Neziskovka roku

16.12.2022 obhajoval svoji nominaci před odbornou porotou TOTEM, z.s. mezi 3 finalisty v kategorii velkých neziskovek.

Z www.totemplzen.cz

Víc než dvacet let práce. Tisíce nadšených seniorů. Stovky podpořených rodin. Desetitisíce hodin, které věnovali regionu naši dobrovolníci. Propojování generací. To jsme my, TOTEM.

Po letech jsme si řekli, že si to zasloužíme… Co? Stát se Neziskovkou roku… K tomuto prestižnímu ocenění není vůbec jednoduchá cesta. Začíná založením organizace a pak její postupnou profesionalizací. To je těch 20 let práce, kdy jsme hledali témata a formy, kde a jak být prospěšní. Budovali zázemí klientské, zaměstnanecké, dobrovolnické a i to prostorové. Postavili jsme „DŮM“ otevřeli 2 nové pobočky. Strategicky jsme plánovali a měnili formu manažerského řízení. Až k okamžiku, kdy jsme si řekli: „Hodně jsme pracovali, máme skvělý tým, věříme tomu, co děláme a jak to děláme… Je čas zkusit o tom přesvědčit porotu Neziskovky roku“

Ten okamžik nastal v pátek 16.12.2022 a byly to perné chvilky… To zas jo. Ani o překvapení a otázky poroty nebyla nouze. Výsledek už prý je znám, ale my se ho dozvíme až 18.1.2023 při slavnostním vyhlášení v Praze.

A i kdyby to nebylo 1. místo, tak ten pocit být mezi 3 finalisty 10. ročníku Neziskovka roku v kategorii velkých neziskovek, je vlastně velké uznání naší cesty a práce celého TOTEMového týmu.