Pěší rota Aktivních záloh KVV Plzeň – Pětatřicátníci

Aktivní záloha se využívá především pro doplňování ozbrojených sil Armády ČR za stavu ohrožení státu, za válečného stavu, ale i při vzniku nevojenských krizových situací. V dnešní době je vycvičeno přes 4000 členů aktivní zálohy.

Pěší roty AZ u jednotlivých krajských vojenských velitelství jsou určeny zejména k pomáhání při živelních pohromách, k odstraňování jejich následků a ochraně objektů kritické infrastruktury státu v rizikových situacích, jako je například silná hrozba teroristického útoku.

Příslušníci aktivní zálohy se několik týdnů v roce věnují vojenskému výcviku a zbylý čas se věnují civilnímu zaměstnání – tak mohou kombinovat více povolání, vojenské i civilní.

Jednotka se v minulosti zúčastnila například cvičení na vodní ploše Hracholuské přehrady ve spolupráci s vodní záchrannou službou Českého červeného kříže, střežení v prostorách Letecké záchranné služby v Plzni Líních a střežení elektrické rozvodné stanice u Přeštic.

Na konci roku 2022 byli vojáci nasazeni k dočasnému znovuzavedení ochrany na česko-slovenské státní hranici ve spolupráci s Policií ČR.

V rámci Dnů dobrovolnictví 2023 podpoříme organizaci Jitřenka, která pomáhá handicapovaným dětem.

Kontaktní osoba: Mgr. Petr Šťastný

Telefon: 973 340 340

Email:  info@petatricatnici.eu

Akreditace dle zákona o dobrovolnické službě: NE

Školení pro dobrovolníky a jejich typy: (např.)

  • školení dle vnitřních směrnic

Další informace:

https://www.petatricatnici.eu/

https://www.facebook.com/profile.php?id=100064909531398

Smluvní partner: AZ Plzeň Pětatřicátníci

Sídlo: Štefánikovo nám. 1; 304 50; Plzeň

Statutární zástupce: plk. ing. Milan Sklenář, M.A.

Místo působnosti: Plzeň – město

Pokud si nejste jistí, zda je tato organizace Vaší srdeční volbou, tak se můžete zaregistrovat jako dobrovolník a my s Vámi probereme, jaký druh dobrovolnictví a jaká organizace (nejen) z našeho seznamu by pro Vás byla nejlepší. Ne všechny totiž stále hledají nové dobrovolníky a můžeme tak společně předejít tomu, že by Vás někdo odmítnul a zkazil Vám tak náladu. Až spolu najdeme tu nejlepší volbu, tak samozřejmě zprostředkujeme i její kontaktování.