Městská knihovna Plasy

Městská knihovna v Plasích je veřejnou knihovnou, která se zaměřuje na všechny věkové kategorie čtenářů. Půjčujeme beletrii, naučnou literaturu, časopisy, e-knihy, audio knihy, deskové hry, zprostředkováváme kopírování, laminování, kroužkovou vazbu a další služby.

Návštěvníkům nabízíme autorská čtení se známými spisovateli, cestovatelské besedy, akce pro děti a jejich rodiče – např. Čarodějnické odpoledne, lekce pro žáky ZŠ a MŠ z Plas a okolí. Prodáváme vstupenky na divadelní představení a koncerty v kulturním domě a v rámci portálu Plzeňská vstupenka.

 Jsme knihovnou pověřenou výkonem regionálních funkcí pro 49 neprofesionálních a 10 profesionálních knihoven, pro které budujeme výměnný fond a zajišťujeme distribuci souborů. Tyto funkce jsou financovány z dotace Plzeňského kraje.

Jak nás můžete podpořit?

  • Ozvěte se nám!

Kontaktní osoba: Bc. Věra Soutnerová

Telefon: 602 725 977

Email:  reditel@knihovna.plasy.cz

Akreditace dle zákona o dobrovolnické službě: NE

Školení pro dobrovolníky a jejich typy: (např.)

  • školení dle vnitřních směrnic

Další informace:

http://knihovna.plasy.cz/?p=domu

Smluvní partner: Městská knihovna v Plasích, p. o.

Sídlo: Pivovarská 6, 331 01 Plasy

Statutární zástupce: Bc. Věra Soutnerová

Místo působnosti: Plasy

Pokud si nejste jistí, zda je tato organizace Vaší srdeční volbou, tak se můžete zaregistrovat jako dobrovolník a my s Vámi probereme, jaký druh dobrovolnictví a jaká organizace (nejen) z našeho seznamu by pro Vás byla nejlepší. Ne všechny totiž stále hledají nové dobrovolníky a můžeme tak společně předejít tomu, že by Vás někdo odmítnul a zkazil Vám tak náladu. Až spolu najdeme tu nejlepší volbu, tak samozřejmě zprostředkujeme i její kontaktování.